Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-12-10 11:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Wieczór artystyczno-literacki odbył się Centrum Polsko-Francuskim

Olsztyn24
Dyrektor CPF Kazimierz Brakoniecki z artystami (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie odbyło się wczoraj (9.12) spotkanie artystyczno-literackie pt. „Łączy nas Paryż”.  Zgromadzona publiczność miała przyjemność uczestniczyć w wernisażu wystawy rysunków i kolaży „Gribouillaget” Tomasza Krupy oraz w wieczorze autorskim Jacka Giszczaka „Paryż - ruchome święto”.

Na wieczorze poprowadzonym przez Kazimierza Brakonieckiego, dyrektora centrum, zebrała się duża grupa sympatyków obu autorów. W pierwszej części spotkania Tomasz Krupa opowiadał o swojej wystawie, o powstawaniu prac, rysunkach, kolażach i witrażach, a także o zbieraniu materiałów potrzebnych do ich stworzenia.

Po rozmowie z artystą i obejrzeniu wystawy publiczność wzięła udział w wieczorze autorskim Jacka Giszczaka, który opowiadał o swojej twórczości.
R E K L A M A
banner
******

Tomasz Krupa (1958) – rysownik, absolwent PWSSP w Gdańsku, obecnie mieszka w Paryżu i Olsztynie; wystawa różnorodnych tematycznie oraz formalnie rysunków i kolaży z ostatniej dekady.

Jacek Giszczak (1956) – pisarz, poeta, tłumacz, muzyk; wiele lat mieszkał w Paryżu (książka „Flądry, gazela, żyrafy”, Kraków 2006); przetłumaczył blisko pięćdziesiąt książek autorów francuskich i frankofońskich z Afryki i Antyli, np. ostatnio utwory Alaina Mabanckou z Konga (obecnie w USA). Za przekład „Strategii antylop” (2010) Jeana Hatzfelda otrzymał Międzynarodową Nagrodę im. R. Kapuścińskiego. Kawaler Orderu Sztuki i Literatury przyznawanego przez Ministra Kultury i Środków Przekazu Republiki Francuskiej.


Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl