Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-12-10 21:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Jarmark wystartował

Olsztyn24
VII Warmiński Jarmark Świąteczny wystartował | Więcej zdjęć »
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i św. Mikołaj z fińskiego Rovaniemi otworzyli dziś (10.12) w Olsztynie kolejną edycję Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Czterodniowa impreza została zorganizowana w stolicy Warmii i Mazur już po raz siódmy.

Jak zwykle na czas jarmarku olsztyńska starówka otrzymała świąteczny wygląd. Kętrzyński Philips podświetlił pół setki znajdujących się w obrębie starówki obiektów. Pojawiły się też świąteczne choinki i inne jarmarkowe atrakcje.

Najważniejszą do tej pory atrakcję jarmarków - ogród rzeźb lodowych na Targu Rybnym - zastąpił świetlny labirynt „Alicja w krainie czarów” w wielkim królikiem i takimiż muchomorami. Jest natomiast inna ze znanych już olsztynianom atrakcji - karuzela wenecka, tyle że tym razem ulokowano ją na Targu Rybnym.
R E K L A M A
banner
W czasie jarmarku można spotkać się z Mikołajem z Rovaniemi, ale też z Mikołajem Warmińskim. Dostępna jest też zagroda raniferów z pilnującymi je elfami. Chętni mogą sobie w zagrodzie zrobić zdjęcie.

Jak zwykle w czasie jarmarku nie brakuje koncertów i wspólnego kolędowania na scenie staromiejskiej.  

Przez cały czas trwania jarmarku można kupić spożywcze produkty oraz wyroby rękodzielników. W obrębie Starego Miasta stanęło kilkadziesiąt domków, z których handlują sprzedawcy z całej Polski.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
VII Warmiński Jarmark Świąteczny (1)

»

10-12-2015

image
VII Warmiński Jarmark Świąteczny (2)

»

10-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.