Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-12-11 15:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Rozstrzygnięto konkurs na nową koncepcję architektoniczną stadionu

Olsztyn24
Ogłoszenie wyników konkursu w Urzędzie Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Dystyngowana elegancja, osiągnięta prostymi środkami - tak zwycięską pracę podsumowali sędziowie, którzy zdecydowali o wyglądzie nowego stadionu miejskiego w Olsztynie. Wyniki konkursu na nową koncepcję architektoniczną stadionu ogłoszono dzisiaj (11.10) w olsztyńskim ratuszu.

Do konkursu na koncepcję urbanistyczno - architektoniczną wpłynęło czternaście prac z całej Polski. Spośród nich do drugiego etapu przeszły cztery.

- Najważniejszym kryterium była dla nas architektura, następnie zwracaliśmy uwagę na funkcjonalność obiektu, etapowanie i  ekonomikę proponowanych rozwiązań - mówi członkini składu sędziowskiego, arch. Małgorzata Zyskowska z olsztyńskiego SARP.
R E K L A M A
banner
- Etapowanie jest istotne, ponieważ stadion nie zostanie wykonany w całości za jednym razem - dodaje przewodniczący sądu konkursowego, arch. Ryszard Jurkowski z katowickiego SARP-u - I dlatego budowla musi się dobrze prezentować i stanowić całość, robić wrażenie kompleksu skończonego nawet po pierwszym etapie.

Nazwy pracowni, które brały udział w konkursie do końca były utajnione. Aby zachować bezstronność, sędziowie posługiwali się jedynie numerami prac. Zwycięską koncepcję, o numerze 007 przygotowała pracownia PIG Architekci z Warszawy. W nagrodę siedmioosobowy zespół otrzyma 43 000 złotych. Druga nagroda, w wysokości 21 000 złotych trafi do pracowni z Warszawy, trzecia w kwocie 10 000  złotych do architektów ze Szczecina, a wyróżnienie i 6 000 otrzymała kolejna pracownia ze Stolicy.

- Ze zwycięską pracownią będziemy negocjowali wykonanie projektu w trybie zamówienia z wolnej ręki - informuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Następnie będziemy starać się o dotację na budowę obiektu, m.in. z Ministerstwa Sportu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję stadionu piłkarskiego w Olsztynie

11-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl