Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-12-13 17:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Morsy biły rekord Guinnessa w liczbie uczestników zimowych kąpieli

Olsztyn24
Próba bicia rekordu Guinnessa w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Ponad 300. miłośników zimowych kąpieli pojawiło się dzisiaj (13.12) w południe na plaży miejskiej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie, by wziąć udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa w kategorii: największa liczba równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach. Organizatorem olsztyńskiej części rekordowej próby było Stowarzyszenie „Kąpiący się Zimą”.

- Jesteśmy jednym z wielu klubów w Polsce, które biorą dzisiaj udział w próbie bicia rekordu Guinnessa - mówi Janusz Moszczyński, prezes klubu Kąpiący się Zimą. - W całej Polsce w próbie bierze udział ponad 50 klubów morsów. Dotychczasowy rekord, który chcemy dzisiaj pobić to 1799 morsów jednocześnie kąpiących się w różnych miejscach.

Warunki bicia rekordu były dla morsów doskonałe. Temperatura wody wynosiła 4 stopnie Celsjusza, a więc wodę można było zaliczyć do kategorii „lodowata”, temperatura powietrza też niewiele przekraczała 0 stopni, a na dodatek w czasie próby padał gęsty, mokry śnieg, nadając całemu wydarzeniu prawdziwie zimowego anturażu.
R E K L A M A
banner
- Bicie rekordu polega na wejściu do wody i zanurzeniu się do klatki piersiowej na co najmniej trzy minuty - mówi Janusz Moszczyński. - Wszystko to zostanie udokumentowane i policzone.

Dokumantacja całej próby zostanie przesłana do głównego organizatora wydarzenia - Gminy Mielno, znanej m.in. z organizowania międzynarodowych zlotów morsów. Tam wpłyną też dokumenty z prób przeprowadzanych w innych niż Olsztyn i Mielno miejscowościach. Z Mielna wypłynie więc informacja, czy rekord został pobity.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Próba pobicia rekordu Guinnessa przez miłośników zimowych kąpieli

»

13-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl