Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-12-15 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerze przywieźli do Olsztyna Betlejemskie Światło Pokoju

Olsztyn24
Betlejemskie Światło Pokoju wkracza na dziedziniec olsztyńskiego zamku | Więcej zdjęć »
Przedwczoraj na zakopiańskich Krzeptówkach harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odebrali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Wczoraj lampion z płomieniem zapalonym w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem trafił do Kancelarii Prezydenta, dzisiaj do Kancelarii Premiera, a także do... mieszkańców Warmii i Mazur.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju do Olsztyna przywieźli harcerze z Hufca Rodło Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Delegacja z Olsztyna osobiście odbierała światło w Zakopanem, tuż po otrzymaniu płomienia od Słowaków, chociaż niektóre chorągwie ZHP otrzymały ogień Na Jasnej Górze i na Wawelu.

Olsztyńska uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Warmii i Mazur odbyła się dzisiaj (15.12) tradycyjnie na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Lampiony ze światłem odebrali od harcerzy m.in. arcybiskup koadiutor Józef Górzyński, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Monika Rogińska-Stanulewicz, przedstawiciel marszałka województwa Joanna Glezman, dyrektorzy muzeów w Olsztynie i Grunwaldzie, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, przedstawiciele policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Lampiony zapalili też harcerze z 18. hufców Chorągwii Warmińsko-Mazurskiej ZHP, którzy nie mieli możliwości wyjazdu do Zakopanego.
R E K L A M A
banner
Od jutra do wigilii harcerze w całym województwie roznosić będą lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju do siedzib instytucji państwowych i samorządowych, placówek służby zdrowia, placówek opiekuńczych i oświatowych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Betlejemskie Światło Pokoju w Olsztynie 2015

»

15-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl