Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2015-12-15 20:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwa wieczory kolęd w filharmonii

Olsztyn24
 
W czwartek i piątek (17-18.12) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zabrzmią najpiękniejsze kolędy polskie. Z orkiestrą symfoniczną oraz towarzyszeniem chóru przy filharmonii wykonają je znakomici soliści: Grażyna Brodzińska – sopran i Miłosz Gałaj – tenor. Całość koncertu zza pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Tomasz Chmiel.

Wśród najpiękniejszych kolęd i pastorałek usłyszmy m.in.: Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Mizerna, cicha, Lulajże Jezuniu, Śliczna Panienka, W dzień Bożego Narodzenia, Gdy śliczna Panna, Oj Maluśki, Maluśki, Hej w Dzień Narodzenia, Zaśnij dziecino, Bosy Pastuszek, My też pastuszkowie.

Grażyna Brodzińska to pierwsza dama polskiej operetki. Śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy oraz piosenki ze światowego repertuaru popularnego. Artystka współpracuje z czołowymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Poza krajem Grażynę Brodzińską oklaskiwała i podziwiała m.in. publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.
R E K L A M A
banner
Tenor Miłosz Gałaj jest solistą Opery Bałtyckiej i Warszawskiej Opery Kameralnej. Jego stale poszerzany repertuar zawiera dzieła od baroku do współczesności, lirykę wokalną, formy kameralne oraz partie operowe i musicalowe. Dyrygent Tomasz Chmiel to również aranżer i producent muzyczny. Jest dyrygentem gościnnym Filharmonii Krakowskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Dolnośląskiej, Szczecińskiej, NOSPR. Współpracuje z Operą Krakowską. Przez lata związany z Teatrem Muzycznym w Lublinie, z Krakowską Operą Kameralną.

Występujący w koncercie chór, który działa przy filharmonii od 2009 roku, przygotował do kolędowego występu jego założyciel i dyrygent Benedykt Błoński. Chór nieustannie się rozwija. Atrakcyjny repertuar a cappella oraz wokalno-instrumentalny o wysokim stopniu trudności w profesjonalnym wykonaniu chóru stanowi o pozycji tego zespołu w lokalnym i krajowym środowisku muzycznym.
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl