Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-12-15 22:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Grupa „To My” maluje razem już 10 lat!

Olsztyn24
Wernisaż wystawy prac grupy „To My” w SSK Pojezierze (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Salę wystawową Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Pojezierze członkowie grupy malarskiej „To My” Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie wybrali na miejsce jubileuszowego wernisażu. Zorganizowana w SSK i otwarta w poniedziałek (14.12) wystawa, uświetnia jubileusz 10-lecia działalności grupy, którą nieprzerwanie kieruje prof. Tadeusz Brzeski.

Sekcja malarstwa i rysunku „To My” Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęła działalność w listopadzie 2004 roku. Malując i rysując wiele osób w wieku emerytalnym przez 10 lat mogło realizować swoje pasje i marzenia. Pod kierunkiem prof. Brzeskiego, zdobywali wiedzę z historii sztuki, poznawali techniki malarskie oraz szlifowali warsztat.

Artystyczne dokonania członkowie grupy nie raz prezentowali na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Galerii Bakałarz, Galerii Pod Antenką, Synagodze w Barczewie, Instytucie Kultury Chrześcijańskiej, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim czy Urzędzie Miasta Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Członkom grupy nieobca jest działalność charytatywna. Ponad 20 obrazów przekazali w darze Domowi Kombatanta w Olsztynie, a ponad 40 prac zawisło na ścianach Szpitala Pomocy Maltańskiej w Barczewie.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl