Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Agnieszka Deoniziak | 2015-12-17 14:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa inwestycja w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Olsztyn24
Nowa inwestycja w WSSD w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Ponad 160 metrów kwadratowych powierzchni, prawie 100 miejsc dla klientów przy stolikach, zewnętrzny taras, a do tego plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu – tak wygląda nowe oblicze bufetu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. To efekt inwestycji zrealizowanej przez spółkę Horticare z Łęgajn. Dzisiaj (17.12), w obecności przyjaciół szpitala, partnerów i władz województwa z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na czele, odbyła się prezentacja zakończonej inwestycji, a także zagospodarowanego szpitalnego patio.

Najważniejszym elementem modernizacji szpitalnego bufetu była budowa zewnętrznego pawilonu-jadalni, którego wyjście prowadzi na szpitalne patio. Przeszklona sala i taras zostały tak zaprojektowane, by dorośli spożywając posiłek mogli jednocześnie czuwać nad dziećmi bawiącymi się na przyległym palcu zabaw. Miłym akcentem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu na nazwę bufetu – ostatecznie wygrał „Wigorek”, a wszyscy uczestnicy plebiscytu otrzymali upominki.

Kolejnym punktem czwartkowej uroczystości była prezentacja patio „zielonego”, czyli miejsca, w którym pacjenci i ich opiekunowie mogą odpoczywać na świeżym powietrzu wśród zieleni. Ta część powstała w dużej mierze dzięki pomocy sponsorów, w tym przyjaciół organizujących doroczne bale charytatywne i firmy MAG Dystrybucja z Olsztyna. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 680 tys. zł. (w tym modernizacja bufetu 600 tys. zł).
R E K L A M A
banner
Na zakończenie uroczystości w rolę św. Mikołaja wcielił się marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który z paczkami bożonarodzeniowymi i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia odwiedził pacjentów przebywających na oddziałach.
 
Agnieszka Deoniziak

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl