Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Deoniziak | 2015-10-27 16:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwie „Strefy Rodzica” powstały w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

Olsztyn24
Otwarcie Stref Rodzica w olsztyńskim szpitalu dziecięcym (fot. WSSD - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Finał jedenastej edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” odbył się dziś (27.10) na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz na Oddziale Neurologicznym dla Dzieci w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Program „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolska inicjatywa firmy Budimex SA, której celem jest tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci oraz ich rodziców podczas wspólnego przechodzenia trudów leczenia małych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu kierownictwa i wolontariuszy firmy Budimex, pacjenci oraz rodzice Szpitala Dziecięcego w Olsztynie otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie. Wyremontowane pokoje socjalne oraz świetlice na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym dla Dzieci, kolorowe ściany i nowe zabawki mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.

Do ostatniej chwili trwały prace wykończeniowe, aranżowanie wnętrz, ustawianie mebli, w które zaangażowali się, na zasadzie wolontariatu, pracownicy olsztyńskiego rejonu Budimex SA.
R E K L A M A
banner
- Bardzo się cieszę, że udało nam się pomóc, żeby szpital był bardziej przyjaznym miejscem dla chorych dzieci i ich rodziców. Jestem pełen uznania dla zaangażowania pracowników naszej firmy, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala - mówi Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex SA.

Z powstania kolejnych przyjaznych opiekunom pacjentów miejsc w naszym szpitalu cieszy się dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor szpitala dziecięcego w Olsztynie.

- Większości pacjentów przebywających w naszym szpitalu towarzyszą rodzice, dlatego niezmiernie ważne jest, by mogli spędzać czas z dziećmi w przyjaznych warunkach, a także, by mieli możliwość odpoczynku czy wypicia herbaty w przygotowanych do tego pomieszczeniach - mówi pani dyrektor.  - Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie Budimex za przygotowanie bardzo ładnych, kolorowych „Stref Rodzica” na oddziale onkologiczno-hematologicznym i na oddziale neurologicznym. Z pewnością poprawią one komfort pobytu w naszym szpitalu pacjentów i ich rodziców. Wsparcie Budimexu w tworzenie „Stref Rodzica” wpisuje się w przyjętą strategię działania szpitala, zmierzającą do poprawy komfortu pobytu pacjentów wraz z opiekunami. Utworzenie w szpitalu kolejnych dwóch stref stało się możliwe dzięki wsparciu firmy Budimex, za co zarządowi bardzo dziękujemy.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl