Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-12-18 00:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Puchary, lizaki i jasełka na wigilii Zespołu Pieśni i Tańca Warmia

Olsztyn24
Wigilia Zespołu Pieśni i Tańca Warmia | Więcej zdjęć »
Tradycją olsztyńskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Zespół Pieśni i Tańca Warmia są wigilijne spotkania przy wspólnym stole. Tegoroczne spotkanie członków stowarzyszenia i ich rodzin odbyło się dzisiaj (17.12) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, gdzie zespół ma swoją siedzibę.

Przedświąteczne spotkania Warmii mają zawsze bogatą oprawę muzyczną, scenograficzną i teatralną. Najmłodsi niecierpliwie czekają na Świętego Mikołaja, a dorośli na „dobre słowo” zarządu stowarzyszenia, a wszyscy razem - na wspaniałe jasełka, co roku przygotowywane przez inną z grup wiekowych. Żadnego z tych elementów dzisiaj nie zabrakło.

Najpierw prezes stowarzyszenia Jerzy Kaczorowski i dyrektor artystyczny zespołu Mariusz Krupiński podziękowali tancerzom za uzyskane w krajowych turniejach i rankingach sukcesy. Podziękowali też tym, którzy z różnych powodów nie będą już mogli występować na tanecznych parkietach, chociaż rozbratu z zespołem nie biorą. Do rąk tej grupy uczestników wigilii trafiły puchary i statuetki. Oficjalną część spotkania zakończyły świąteczno-noworoczne życzenia prezesa Kaczorowskiego.
R E K L A M A
banner
Potem rozpoczęła się wspaniała zabawa. W świąteczną atmosferę uczestników spotkania wprowadziła kapela i soliści ZPiT Warmia śpiewając kolędy i pastorałki. Niedługo po tym na salę widowiskową CEiIK wkroczył Święty Mikołaj z workiem lizaków dla najmłodszych. Święty Mikołaj przyjął też na siebie rolę spikera tegorocznych jasełek. W tym roku przygotowanie świątecznego przedstawienia przypadło grupie seniorów, którzy jak zwykle ze swojego zadania wywiązali się znakomicie, co będzie można zobaczyć na naszym nagraniu wideo.

Organizatorzy spotkania zadbali również, by na stołach znalazł się opłatek i słodki poczęstunek.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wigilijne spotkanie Zespołu Pieśni i Tańca Warmia w Olsztynie 2015 (1)

»

17-12-2015

image
Wigilijne spotkanie Zespołu Pieśni i Tańca Warmia w Olsztynie 2015 (2)

»

17-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.