Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2015-12-18 12:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Polsko-albańska wigilia

Olsztyn24
Wigilijne spotkanie MFK w Sielance | Więcej zdjęć »
W niecodzienny sposób członkinie Międzynarodowego Forum Kobiet w Olsztynie postanowiły zorganizować przedwigilijne spotkanie. Do niezwykle klimatycznej restauracji Sielanka koło Gietrzwałdu, której właścicielką jest jedna z członkiń MFK, panie zaprosiły członków Stowarzyszenia Kosowo-Polska.

Haxhi Dulla prezes Stowarzyszenia Kosowo-Polska, Albańczyk mieszkający w Polsce od ponad 20 lat, pięknie mówi po polsku. Towarzyszyła mu Tamara Jesionowska z Olsztyna, wiceprezes tego stowarzyszenia. Podczas wieczoru Haxhi Dulla przybliżył tradycje świętowania po albańsku (Kosowo jest niepodległym państwem zamieszkały w 90-% przez Albańczyków).

Na wigilijnym stole nie zabrakło żadnej z 12 potraw i jak się okazało, wiele z nich ma też swoje stałe miejsce na stołach albańskich.
R E K L A M A
banner
Spotkanie prócz świątecznego nastroju było też okazją do planów działań kobiecej organizacji. Uzgodniono podjęcie wspólnych inicjatyw zbliżających Polskę i Kosowo. Jedną z najbliższych będzie studyjna wizyta kobiet przedsiębiorczych z Warmii i Mazur w Prisztinie (stolica Kosowa), planowana wiosną 2016 roku.

Podczas polsko-albańskiego wieczoru świąteczne kolędy zagrał i zaśpiewał Tadeusz Machela, lider Kapeli Jakubowej.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl