Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2015-12-20 15:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital miejski w Olsztynie laureatem rankingu Rzeczpospolitej „Bezpieczny Szpital”

Olsztyn24
 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie
Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 1 miejsce w Polsce w rankingu Szpitali Rzeczpospolitej „Bezpieczny Szpital” w kategorii jakości opieki medycznej. Szpital Miejski został wybrany również najlepszym szpitalem w województwie warmińsko–mazurskim, a ponownie 7. w Polsce w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

- Jestem dumna z naszych wyników w tym prestiżowym konkursie, który dowodzi wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie - mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. - Wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania jakością. Mamy 5 certyfikatów ISO oraz akredytację CMJ - to niewątpliwie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie placówki.

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu. CMJ nie ujawnia jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi.
R E K L A M A
banner
W województwie warmińsko–mazurskim zwraca uwagę duża liczba szpitali, które znalazły się w Złotej Setce. Najwyższe noty w historii zdobył Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

- Za nami wiele zrealizowanych inwestycji. Modernizacje budynków, zakupy najnowocześniejszego sprzętu i doszkalanie kadry medycznej – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. - Pomogły nam w tym między innymi granty unijne. Naszym sposobem na sięgnięcie po nie jest dobra współpraca z władzami miasta, która rozumie potrzebę rozwoju placówki i zapewnia wkład własny w takich projektach.

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie imienia Mikołaja Kopernika leczy pacjentów od 145 lat. Rozbudowa i unowocześnienie szpitala to także stworzenie zespołu wysokiej klasy specjalistów posługujących się najnowszą wiedzą medyczną. Radykalnie zmienione warunki techniczne umożliwiają na przyjęcie w 15 oddziałach rocznie około 18 000 pacjentów. Prężnie działają również przyszpitalne poradnie, które tylko w ubiegłym roku przyjęły prawie 45 000 chorych.

Ranking „Bezpieczny Szpital” przygotowała Rzeczpospolita wraz z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl