Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MC | 2016-01-04 13:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne Solarisy w taborze olsztyńskiego MPK

Olsztyn24
Nowe Solarisy olsztyńskiego MPK (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od wczoraj (3.01) pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie korzystają z nowych autobusów Solaris Urbino. Nowe pojazdy dotarły do olsztyńskiego MPK tuż przed Sylwestrem, część z nich już wyjechała na ulice miasta.

Wśród kupionych za 12 mln złotych autobusów jest sześć krótkich (12. metrowych) i sześć przegubowych (18. metrowych). Solarisy zaliczane są do najnowocześniejszych autobusów miejskich. Wyposażone są w silniki ze specjalnym systemem zmniejszającym zużycie paliwa o kilkanaście procent w stosunku do poprzednich wersji. Są też lżejsze i bardziej komfortowe, również dla prowadzącyh je kierowców, chociażby przez wyposażenie ich w klimatyzację, która staje się standardem w pojazdach komunikacji publicznej.

Nowe autobusy mają pełne wyposażenie elektroniczne, łącznie z monitoringiem wnętrza. Są też przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, m.in. przez regulację wysokości zawieszenia i wyposażenie w rampy dla wózków.
R E K L A M A
banner
W nowych Solarisach zamontowane są też biletomaty i system informacji pasażerskiej.

Kupione przez MPK Solarisy różnią się też nieco wyglądem od swoich poprzedników. Są bardziej nowoczesne, i - jak uważają niektórzy - są od nich ładniejsze.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.