Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email KWP | 2016-01-05 14:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Policjanci i strażnicy pomogli osobom, którym zagrażało wychłodzenie

Olsztyn24
Policjanci i strażnicy miejscy m.in. sprawdzają pustostany i altanki na ogródkach działkowych (fot. KWP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Reakcji dyżurnego monitoringu życie zawdzięcza 36-latek, który pijany zasnął na chodniku przy ul. Prostej w Olsztynie. W sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu znalazł się także inny mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu stracił dach nad głową i nie miał się gdzie podziać. Pomogli mu policjanci z Barczewa, którzy zabrali go do komisariatu, a następnie przekazali do MOPS-u. Dzięki telefonowi mieszkanki Nowego Miasta Lubawskiego, od śmierci uchroniono nietrzeźwego bezdomnego, który w nocy chodził po okolicy. Mężczyzna noc spędził w komendzie Policji.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (5.01) około godziny 13.30. Do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Barczewie zadzwoniła osoba informując, że za sklepem spożywczym leży bezdomny, który może potrzebować pomocy. Na miejsce pojechał patrol policji i pogotowie ratunkowe. Bezdomny mężczyzna, z powodu niskiej temperatury otoczenia, został zabrany przez policjantów do komisariatu, a następnie przekazany do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

Również wczoraj podobna sytuacja miała miejsce w Olsztynie. O godzinie 20.00 dyżurny miejskiego monitoringu zauważył, że na skrzyżowaniu ulic Prosta i Kołłątaja leży mężczyzna. Na miejsce wysłał policjanta i strażnika miejskiego. Jak się okazało, 36-latek leżał na chodniku i był tak pijany, że nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Badanie wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. Ponieważ nie można go było pozostawić samego w domu, został przewieziony do izby wytrzeźwień, gdzie spędził noc.
R E K L A M A
banner
Natomiast w Nowym Mieście Lubawskim około godz. 1.00 dzisiejszej nocy, do oficera dyżurnego policji zadzwoniła mieszkanka miasta, która widząc pijanego mężczyznę chodzącego po okolicy zaniepokoiła się o jego życie i zdrowie. Na zewnątrz było kilkanaście stopni mrozu. Na miejsce pojechali policjanci. Okazało się, że 38-letni bezdomny miał 3 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnej celi.

Zimą policjanci, wspólnie ze strażnikami miejskimi, podejmują wzmożone działania, by udzielić pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Patrole sprawdzają miejsca, w których żyją osoby bezdomne, odwiedzają ich i szczególnie zimą namawiają do zamieszkania w placówkach socjalnych. Ale pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy czy przystanku. Każdemu należy się pomoc. Wystarczy zadzwonić na nr 112. Jeśli przekażemy dyspozytorowi wszystkie informacje - o miejscu, w którym znajduje się człowiek potrzebujący pomocy, jak się zachowuje, ten wyśle na miejsce właściwe służby.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie uruchomiona została bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych o numerze 0 800 165 320. To właśnie pod tym numerem telefonu osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko - mazurskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl