Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-01-12 16:45 | Rozmiar tekstu: A A A
Najpiękniejsze fotografie lotnicze świata

Odlotowe zdjęcia w Dywitach

Olsztyn24
Zdjęcie Sławka hesji Krajniewskiego | Więcej zdjęć »
Legendarny Sławek hesja Krajniewski, czołowy fotograf lotniczy świata, będzie bohaterem drugiego spotkania z cyklu (Od)Loty Kultury, które odbędzie się w sobotę (16.01) w GOK Dywity. Na wernisaż wystawy zdjęć ze światowych pokazów lotniczych oraz warsztaty foto zaprasza „Gmina z polotem”.

Wizyta w Dywitach Sławka hesji Krajniewskiego i jego wystawy „Odloty hesji” to nie lada gratka nie tylko dla miłośników lotnictwa. Hesja to legendarna i najbardziej znana postać polskiej fotografii lotniczej, która przemierza każdego roku tysiące kilometrów po największych pokazach lotniczych świata.

Podczas wernisażu w Dywitach Sławek Hesja Krajniewski, który jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action zaprezentuje swoje najlepsze zdjęcia, które powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w Europie i USA w latach 2010-2012.
R E K L A M A
banner
Dwie największe pasje bohatera (Od)Lotów Kultury to lotnictwo i fotografia. Te dwie pasje od wczesnego dzieciństwa przepełniają życie hesji. Miejsca ich przecięcia zawsze znaczone są zdjęciami lotniczymi. Jego fotografie to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno! „Odloty Hesji” to wystawa, która z pewnością zachwyci nie tylko miłośników lotnictwa.

Podczas spotkania Sławek Hesja Krajniewski poprowadzi krótkie warsztaty, jak zrobić zdjęcia lotnicze, pokaże tez filmy oraz impresje z najciekawszych pokazów lotniczych w Polsce i na świecie. Organizatorem spotkania jest Gmina Dywity przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach.

– Hasło „Gmina z polotem”, nasza sterowcowa historia (w Dywitach przed II wojną światową funkcjonowała baza wojskowych sterowców), a także projekt Akademii Wysokich Lotów realizowany z młodzieżą, zobowiązują nas do pielęgnowania i rozwijania lotniczych klimatów – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Zapraszam wszystkich na spotkanie z mistrzem lotniczej fotografii.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17 w GOK Dywity. Przypomnijmy, że podczas pierwszego odcinka (Od)Lotów Kultury z prezentacją o historii dywickich sterowców wystąpił olsztyński pasjonat historii Rafał Bętkowski, a zdjęcia lotnicze zaprezentowała Mariola Grzegorczyk.

******

Sławek hesja Krajniewski

Urodził się w 1969 roku w święto Wojska Polskiego w domu Mamy – malarki i Taty – dyrektora szkoły, co już na wejściu napiętnowało go zamiłowaniem do munduru, do sztuki i zdolnościami organizacyjnymi. Przygodę z fotografią rozpoczął od późnych lat 70-tych i aparatu marki Smiena. Później przyszedł czas na Zenita i licealne szkolne koło fotograficzne, które prowadził przez prawie 4 lata. Wraz z zakupem pierwszej lustrzanki Nikona rozpoczął się jego związek z tą japońską marką. Związek ów przejawiał się nie tylko używaniem sprzętu Nikon ale również szeroką aktywizacją środowiska użytkowników Nikona. Do listopada 2009 roku hesja pełnił funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nikon Klub Polska a obecnie jest wykładowcą na Akademii Nikona. Sławek Krajniewski jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action (www.spfl.pl). W 2010 roku uruchomił projekt „Odloty hesji” składający się z wystaw fotograficznych oraz albumów z jego fotografiami lotniczymi. W 2012 roku został laureatem plebiscytu Lotnicze Orły 2011 w kategorii fotograf lotniczy. W portfolio Sławka znajdziecie zdjęcia z prawie każdej dziedziny choć dominuje w nim tematyka lotnicza. Główną cechą jego fotografowania jest tworzenie obrazów, a nie jedynie zwykłe dążenie do „zatrzymywania czasu”.

Równolegle z pasją fotograficzną pojawiła się w życiu hesji miłość do lotnictwa. Wszystko zaczęło się w klimacie lektury „Dywizjonu 303” i huku dopalaczy latających nad jego miejscowością samolotów Su-7. Pasja nie zakończyła się na popularnej u małych chłopców chęci zostania pilotem. Rozwijała się. Skończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku lotniczym i pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie czyli w samym centrum polskiej, wojskowej myśli lotniczej. Mimo pracy w poważnej instytucji oraz ponad czterdziestu lat na karku, pozostała w nim ta dziecięca fascynacja lotnictwem nakazująca wieczne zadzieranie głowy i wpatrywanie się w przelatujące maszyny. Obowiązkowo wywołująca dreszczyk podniecenia.

Na internetowej stronie www.odlotyhesji.pl oraz na autorskiej stronie Sławka hesji Krajniewskiego www.hesja.pl znajduje się dużo więcej fotografii oraz informacji o hesji.

Promocja UG Dywity

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.