Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Krzysztof Suchowiecki | 2016-01-14 10:32 | Rozmiar tekstu: A A A

FRO: Warto było walczyć o GPZ!

Olsztyn24
Zaakceptowana propozycja FRO
Firma ENERGA udostępniła zaktualizowane rysunki prezentujące elewację obiektu Głównego Punktu Zasilania (GPZ), który ma być zbudowany na tyłach obserwatorium astronomicznego przy ulicy Żołnierskiej w Olsztynie.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Forum Rozwoju Olsztyna zaalarmowało mieszkańców, że proponowany wówczas projekt jest nieestetyczny i zeszpeci otoczenie zabytku techniki, jakim jest obserwatorium, dawniejsza wieża ciśnień. Postanowiliśmy więc sami zaproponować inwestorowi zmiany w jego projekcie.

Na naszą pracę zwróciła uwagę firma ENERGA i urzędnicy miejscy. Zaowocowało to trójstronnym spotkaniem, podczas którego reprezentanci inwestora mogli wysłuchać naszych uwag i otrzymać nasze propozycje w postaci szeregu wizualizacji.
R E K L A M A
banner
Taka dyskusja stanowi naszym zdaniem nową jakość w kształtowaniu przestrzeni miasta. Stylistyka urządzeń technicznych w naszym mieście od dawna budziła przecież duże kontrowersje.

Dziś uważamy że warto było walczyć o GPZ. Jak sami Państwo mogą się przekonać, zatwierdzony ostatecznie projekt znacznie lepiej wpisywał się będzie w zabytkowe otoczenie. Zastosowanie bardziej naturalnych dla Warmii materiałów (jak płytki imitujące ręcznie formowaną cegłę) i stonowanej kolorystyki (grafitowe panele), to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od proponowanych wcześniej jasnoszarych płyt elewacyjnych. Udało się również rozbić przysadzistą bryłę obiektu pasami kolorów, dzięki czemu nie sprawia ona już wrażenia wielkiego monolitu.

Naszym zdaniem to dobre zmiany, chociaż oczywiście odbiegają nieco od naszych propozycji. Mamy nadzieję, że sama firma również jest zadowolona z takiego obrotu sprawy, a w przypadku kolejnych inwestycji będzie zwracała więcej uwagi na kwestie estetyki.

Krzysztof Suchowiecki
Stowarzyszenie Forum Rozwoju Olsztyna


Komentarze [3]
~Krystyna / 2016-01-15 14:39
Super. Dobra robota. Szacunek dla FRO!
~z mazur / 2016-01-15 11:04
Dobrze, że FRO czuwa, tylko szkoda, że urzędnicy mają to gdzieś i klepią wszystko co inwestor pokaże...
~wentylator / 2016-01-14 23:35
Dobrze że komuś jeszcze chce się robić takie rzeczy. Naprawdę szacunek dla ludzi z Forum Rozwoju Olsztyna. Nie zawsze się z nimi zgadzam, ale robią naprawdę masę pozytywnej pracy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl