Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MB | 2015-05-27 14:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnie warsztaty o Koszarach Dragonów

Olsztyn24
Konsultacje odbędą się w sali nr 119 Urzędu Miasta Olsztyna
W sobotę (30.05) o godz. 11 w sali 119 Urzędu Miasta Olsztyna rozpoczną się ostatnie warsztaty w ramach konsultacji o Koszarach Dragonów. Tym razem uczestnicy skoncentrują się na dopracowaniu projektu dokumentu o przystąpieniu do rewitalizacji, który zostanie przedłożony radnym do przegłosowania w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej. W czerwcu odbędzie się seminarium, a w kolejnych tygodniach powstanie szczegółowy raport z konsultacji.

– Od początku powtarzaliśmy, że cały proces jest decyzją polityczną i musi być oficjalnie zatwierdzony przez włodarzy – mówi Tomasz Birezowski, prezes Forum Rozwoju Olsztyna. – Dlatego jest to jeden z najważniejszych dokumentów, będący wynikiem debaty. To punkt wyjścia do wszystkich innych działań, m.in. do opracowania programu rewitalizacji.

Warto podkreślić, że będzie to pierwsza propozycja w Olsztynie zgłoszona przez mieszkańców w ramach OIU. Dlatego intensywne prace trwają już od kilku tygodni, tak aby spełniała wszelkie formalne warunki. Na razie powstały dwie wersje: jedna autorstwa FRO, a druga eksperta Arkadiusza Bogusławskiego z Wydziału ds. Zarządzania Projektami Urzędu Miasta Łodzi (dostępne na stronie warnija.org.pl, zakładka „Dokumenty”). Swoje uwagi zgłaszali również uczestnicy warsztatów. Celem najbliższego spotkania jest wypracowanie ostatecznej koncepcji.
R E K L A M A
banner
Następnie będzie przedstawiona do oceny ratuszowemu wydziałowi prawnemu, żeby nie było żadnych merytorycznych zastrzeżeń do rozpatrzenia jej na sesji.

To jednak nie koniec konsultacji. 13 czerwca w Koszarach Dragonów odbędzie się seminarium podsumowujące działania od stycznia 2015 roku, a także prezentacja projektu uchwały. Następnie powstanie szczegółowy raport zbierający wszystkie wnioski, pomysły, propozycje funkcji, uwagi, wyniki badań socjologicznych. Po jego opracowaniu odbędzie się kolejne spotkanie, na którym będzie omawiany.

- Ta kilkumiesięczna dyskusja jest dopiero początkiem inicjatywy związanej z ratowaniem koszar – wyjaśnia Tomasz Birezowski. – Cały proces potrwa kilka, a nawet kilkanaście lat. Najważniejsze, aby udało nam się stworzyć solidne podstawy, które pozwolą dobrze przygotować i przeprowadzić kolejne etapy.

Organizatorem konsultacji jest stowarzyszenie Warnija, a partnerami: Urząd Miasta, Forum Rozwoju Olsztyna, OLCAMP, Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”.

Projekt „Wzorcowe konsultacje w sprawie rewitalizacji Koszar Dragonów w Olsztynie” jest współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl