Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-01-15 21:59 | Rozmiar tekstu: A A A

„Diabły i szatany” pędzla Adama Wyżlica prezentuje Galeria Sowa

Olsztyn24
Adam Wyżlic i Krystyna Sól, prezes Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” | Więcej zdjęć »
W Galerii Sowa w Olsztynie odbył się dzisiaj (15.01) wernisaż wystawy „Diabły i szatany”, na której swoje malarstwo zaprezentował Adam Wyżlic.

Na ścianach galerii zawisło 46 prac tworzących cykl pod nazwą „Diabły i szatany”. Zostały one wykonane na zagruntowanych płótnach o wymiarach 40x40 cm farbami akrylowymi. Autor tworzył je od marca ubiegłego roku, ostatnią ukończył w miniony poniedziałek.

- Pomysł na ten cykl podsunęła mi koleżanka, która w owym czasie malowała swój autoportret - mówi artysta zapytany o genezę cyklu. - Pomyślałem, że mogę się czegoś nowego nauczyć i tak z jednego obrazu powstał cały cykl. Widzimy tu uporządkowane przedstawienia - od maski do wewnętrznego wyobrażenia twarzy. W każdej z nich jest coś ze mnie, mojego wnętrza.
R E K L A M A
banner
Autor przyznaje, że nowe inspiracje owocują u niego często twórczością w ilościach wręcz hurtowych. Pracując nad „Diabłami i szatanami”, potrafił namalować aż 15 obrazów w jednym „rzucie” i wszystkie w oparciu o swą wyobraźnię, bez dodatkowych inspiracji z zewnątrz.

Wystawę w Galerii Sowa będzie można oglądać przez najbliższe 3 tygodnie. Autor w najbliższym czasie planuje jeszcze dwie ekspozycje. Pierwsza z nich odbędzie się w Bisztynku, kolejna zaś (rysunku) na początku lutego w Galerii „Sąsiedzi” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

******

Autor o sobie:

Urodziłem się 6 listopada 1972 r. w Ostródzie. Moja przygoda ze sztuką zaczęła się pod koniec XX wieku. W 1990 roku na Starym Mieście poznałem pewnego artystę. Przychodził tam codziennie, rozkładał sztalugę, stawiał płótno, brał w dłoń pędzel i farby, a następnie malował olsztyńskie kamieniczki. Pokazał mi, jak to robić. Jego nauki pomogły mi stworzyć pierwsze własne obrazy. Na jakiś czas przestałem malować, ale wciąż interesowała mnie sztuka. Chodziłem na wernisaże i podpatrywałem innych twórców. Malarstwem i rysunkiem na poważnie zająłem się po rozpoczęciu studiów na Wydziale Sztuki UWM w 2012 roku. Każdy kolejny tydzień utwierdzał mnie w przekonaniu, że rozwijam się jako artysta.

Artysta ma na swoim koncie wystawy zbiorowe: 2014 – „To ja”, Galeria Zamek, Centrum Kultury, Ostróda; 2014 – „Do trzech razy sztuka”, Lidzbarski Dom Kultury, Lidzbark Warmiński; 2014 – „Z pracowni malarstwa”, Stodoła Kultury, Dobre Miasto; 2014 – „Tyrolskie inspiracje”, Tyrolskie Smaki, Olsztyn; 2014 – „Debiutanci”, Awangarda Bis, Olsztyn; 2014 – „Wandalizm dzieł sztuki”, UWM, Olsztyn; 2014 – 35. Jubileuszowy Przegląd Twórczości Członków Klubu Plastyka „Sąsiedzi”, Galeria Amfilada MOK, Olsztyn; 2013 – wystawa poplenerowa, Urząd Miasta, Olsztynek; 2013 – „Luksografia”, Awangarda Bis, Olsztyn, a także indywidualne: 2015 – „Ludziki” – Galeria Schody, Nowy Świat, Warszawa; 2014 – „Ludziki” Galeria Spichlerz MOK, Olsztyn; 2014 – malarstwo, rysunek, grafika i fotografia, Galeria Dworzec PKP, Ostróda; 2015 - „Polityka” – plakat, Stary Ratusz WBP, Olsztyn.


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.