Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Milena Brzostek | 2016-01-22 20:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Miodówko pędzla Łukasza Zedlewskiego zaprezentowano na Czwartkowych Spotkaniach ze Sztuką w Dobrym Mieście

Olsztyn24
Od lewej: Łukasz Zedlewski i dyrektor CKB Andrzej Fabisiak (fot. CKB - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Salonie Artystycznym odbył się wczoraj (21.01) wernisaż malarstwa Łukasza Zedlewskiego, o którym prof. Stanisław Baj z warszawskiej ASP napisał: Tą warmińską, niemal bajkową rzeczywistość Łukasz Zedlewski maluje w wielu wersjach, o różnych porach roku, z całym jej bogactwem malarskich pretekstów. Bezpośredniość malowania z natury jako wspaniała przygoda odkrywania niuansów i subtelności, połączona z wewnętrznym żarem i pasją autora daje znakomity i niepowtarzalny rezultat w postaci wyjątkowego malarstwa, szczerego i autentycznego.

Łukasz Zedlewski mieszka w Miodówku koło Olsztyna. Jest absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, asystentem na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Autor kopii obrazu Jana Matejki „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem” prezentowanego w olsztyńskim ratuszu. Uznany za Najwybitniejszego Młodego Malarza Pierwszej Dekady XXI wieku w 2011 roku.

Na dobomiejskiej wystawie Łukasz Zedlewski prezentuje swój największy obraz „Panorama Miodówka”, składający się z 11 płócien o wymiarach 130 cm wysokości i 110 cm szerokości, prezentowany w półokręgu. Powstał w plenerze na przełomie lata i jesieni.
R E K L A M A
banner
O swoim malarstwie autor napisał: Wobec natury każda dosłowność staje się nadużyciem - sztucznością. Natura w swej złożoności jest jednocześnie harmonijna, idealna i kompletna, a zmaganie się z tym w pracy twórczej stanowi dla mnie największe wyzwanie.

Wystawa potrwa do 23 lutego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl