Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Halina Ławczyńska | 2015-12-14 14:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Kabaret „Retro na 5” dał premierowy występ w Dobrym Mieście

Olsztyn24
Spektakl kabaretu „Retro na 5” (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W grudniowy, sobotni (12.12) wieczór, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście, byliśmy świadkami premierowego programu „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu nowo powstałego kabaretu „Retro na 5”. Dobromiejski  Salon Artystyczny zamienił się w kawiarnię literacką sięgającą do tradycji przedwojennych kabaretów Qui Pro Quo, Sfinks, Czarny Kot z repertuarem Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Miry Zimińskiej, Adolfa Dymszy czy Eugeniusza Bodo.

Klimatyczną atmosferę, iskrzącą dowcipem, humorem, stworzyli wspaniali olsztyńscy aktorzy: Wiesława Szymańska-Niemaszek, Agnieszka Castellanos-Pawlak, Alicja Kochańska, Marian Czarkowski przy akompaniamencie maestro Rafała Gajewskiego. Było nostalgicznie, zmysłowo i dowcipnie.

Mistrzowska interpretacja przebojów kabaretowych tamtych lat m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy”,„Ja się boję sama spać”, „Ta mała piła dziś”, „Sex appeal” czy genialne monologi Juliana Tuwima i Mariana Hemara podbiły tłumnie przybyłą publiczność, która kunszt sztuki aktorskiej nagrodziła owacjami na stojąco.
R E K L A M A
banner
W Dobrym Mieście powstała wartościowa i oryginalna inicjatywa kultywowania coraz rzadziej spotykanej sztuki literackiego kabaretu. Czekamy na kolejne odsłony kabaretu „Retro na 5”.

Halina Ławczyńska
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl