Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Edyta Lindorf–Jankiewicz | 2016-01-24 17:07 | Rozmiar tekstu: A A A

W środę regionalne Obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Olsztyn24
Konferencja odbędzie się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Co roku, 27 stycznia, obchodzony jest Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Święto upamiętnia początek polskich służb zatrudnienia, który miał miejsce w 1919 roku, kiedy to Józef Piłsudski, wówczas Naczelnik Państwa Polskiego, podpisał dekret o organizacji urzędów pośrednictwa pracy. Obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w województwie warmińsko-mazurskim będą zorganizowane już po raz szósty przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

W trakcie okolicznościowej konferencji, która w środę, 27 stycznia, odbędzie się w Warmińsko–Mazurskiej Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, nagrodzeni zostaną, w dowód uznania za szczególne zasługi na rzecz rynku pracy, pracownicy publicznych służb zatrudnienia województwa warmińsko–mazurskiego. 21 pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie i Powiatowych Urzędów Pracy, na wniosek swoich bezpośrednich przełożonych, zostanie wyróżnionych Dyplomem Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego. Z kolei 10 osobom Marszałek Województwa wręczy nagrody pieniężne.

Trzy Powiatowe Urzędy Pracy, których działalność w minionym roku szczególnie wyróżniała się na tle pozostałych, wyróżnione zostaną Statuetką Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego:
R E K L A M A
banner
» PUP w Nowym Mieście Lubawskim – wyróżnienie I stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2015 roku”,

» PUP w Nidzicy – wyróżnienie II stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2015 roku”,

» PUP w Iławie – wyróżnienie III stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2015 roku”.

Podczas spotkania zostaną również wręczone Srebrne i Brązowe Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin uroczyście wręczy akty powołania nowym członkom Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy na kadencję 2016 – 2020.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, reprezentanci przedsiębiorstw, sektora nauki oraz instytucji otoczenia biznesu, a także organizacji pozarządowych, instytucji pomocy i integracji społecznej, jak również pracownicy publicznych służb zatrudnienia regionu Warmii i Mazur.  

Wykład inaugurujący konferencję pt. „Konsekwencje przemian demograficznych a uwarunkowania rynku pracy. Perspektywa polska i europejska” wygłosi dr hab. Marek Sokołowski, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Edyta Lindorf–Jankiewicz

Komentarze [3]
~Odnośnie stołów / 2016-01-27 10:21
Autorze pierwszego komentarza. Musisz mieszkać na dworcu i jeść niedojedzone zapiekanki by stwierdzić, że są tam "Syto zastawione stoły". Ok 300 osób, ważne spotkanie branży to wypada coś przekąsić, jednak nikt tam się nie przeje bo drobne przekąski i ciasto do kawy to norma przy pewnym poziomie spotkań.
~zz / 2016-01-25 14:37
następni ,,obrońcy demokracji,,
~ / 2016-01-25 10:25
Panie Marszałku ! Czy tradycyjnie, jak co roku będą syto zastawione stoły z tej okazji ? Pewnie tak, to z oszczędności na drogach, szpitalach i kulturze, które pan zapowiedział.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.