Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-01-25 12:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Łęgucki Młyn czeka na kupca

Olsztyn24
Główny budynek Łęguckiego Młyna - Mewa (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Powiat Olsztyński wystawił na sprzedaż Łęgucki Młyn – były ośrodek wypoczynkowy w gminie Gietrzwałd. To ciekawa nieruchomość - malowniczo położona pośród czystych warmińskich lasów, nad jeziorami pełnymi ryb, niewątpliwie posiada duży potencjał turystyczno-wypoczynkowy. Cena wywoławcza to niecałe 3,5 mln zł.

Łęgucki Młyn to były ośrodek wypoczynkowy, zajmuje powierzchnię 7,7 ha i posiada własną zabytkową, bo 150-letnią elektrownię wodną. Jego wielkim atutem jest lokalizacja w gminie Gietrzwałd, nad jeziorami Łęguty i Isąg, nieopodal drogi wojewódzkiej. Znajduje się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Lasów Taborskich i w obszarze ptasim oraz siedliskowym Natura 2000. Od Olsztyna dzieli go zaledwie 30 km.

To doskonała baza na rekreacyjne wypady do pobliskiego leśnego arboretum w Kudypach, rezerwatu bobrów na rzece Pasłęce, Sanktuarium Maryjnego z cudownym źródełkiem w Gietrzwałdzie, zabytkowych fortyfikacji z początku XX wieku w Tomarynach, czy na pole golfowe w Naterkach.
R E K L A M A
banner
- W skład nieruchomości wchodzą trzy wille, letni domek mieszkalny, dwa drewniane domki gospodarcze oraz wartownia z barem i biurem. Mała elektrownia wodna zajmuje prawie 210 m 2, składa się z jazu z zasuwami oraz budynku z generatorami i dwiema turbinami typu Francisa o mocy 32 i 48 kW. Co ciekawe, część budynku została zaadaptowana na pokoje hotelowe. Cała posiadłość jest wyposażona w infrastrukturę techniczną – opowiada Katarzyna Grzybowska, dyrektor Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Łęgucki Młyn jest przystosowany do letniego wypoczynku. Przy brzegu jeziora stoją dwa pomosty spacerowe. Na terenie ośrodka znajduje się kort tenisowy oraz wiaty z kominkiem i miejscem na ognisko. Cała posiadłość otoczona jest ogrodzeniem.

Szczypty emocji dodają miejscowe legendy, według których Łęgucki Młyn miał być ulubionym miejscem spotkań dygnitarzy PRL-u z Władysławem Gomułką na czele. Ponoć w okolice przyjeżdżał też na polowania Piotr Jaroszewicz, a jeden z domków z sosny syberyjskiej podarował Gomułce Nikita Chruszczow.

19 stycznia Zarząd Powiatu w Olsztynie podjął decyzję o ogłoszeniu ustnego przetargu nieograniczonego na sprzedaż ośrodka.

– Środki, które pozyskamy ze sprzedaży, zostaną wykorzystane na wkład własny w inwestycje, które faktycznie służą mieszkańcom, np. drogi – mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Przetarg odbędzie się 4 kwietnia. Szczegółowe informacje dotyczące nieruchomości można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Olsztynie przy Placu Bema 5, w pokoju 108 lub telefonicznie pod numerem 89 521 05 29. Ogłoszenie o przetargu znajduje się na bip.powiat-olsztynski.pl.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl