Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-01-25 16:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr wyróżniony przez Ministra Kultury

Olsztyn24
Rodzina WMO PZCHiO prezentuje wyróżnienie odebrane wczoraj w Warszawie | Więcej zdjęć »
Polski Związek Chórów i Orkiestr z siedzibą w Warszawie obchodzi 90-lecie zjednoczenia związków śpiewaczych. Wielkie zasługi dla amatorskiego ruchu muzycznego miał Feliks Nowowiejski.

W trakcie Roku Feliksa Nowowiejskiego szczególnym celem dla członków związku jest złożenie muzycznego hołdu kompozytorowi za twórczość i działalność dla zespołów amatorskich. Dlatego też w całym kraju odbywają się koncerty jubileuszowe organizowane przez oddziały terenowe.

Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie rozpoczął świętowanie jubileuszu  koncertem kolęd, który odbył się wczoraj (24.01) w Kościele Akademickim Św. Anny w stolicy. Przed warszawską publicznością wystąpiły  zespół wokalny studentek Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego „Musica in via” pod dyrekcją Katarzyny Bojaruniec oraz zespół wokalny olsztyńskich pielęgniarek „Vox Cordis” pod kierownictwem Damiana Michałowskiego.
R E K L A M A
banner
W repertuarze „Vox Cordis” znalazły się m.in. utwory „W mroźną noc grudniową” (muzyka i słowa - Jan Czech), „Noc cicha w śnie” (muzyka - Feliks Nowowiejski, słowa - Maria Paruszewska, opracowanie - P. Gruchel) i „Kolęda Warmińska” (muzyka - Jan Lubomirski, słowa - Alojzy Śliwa, opracowanie - D. Michałowski), zaś „Musica in via” zaprezentował m.in. kolędy „Przybieżeli do Betlejem” (opracowanie Lucjana Marzewskiego) i „Mizerna cicha” (opracowanie Katarzyny Bojaruniec).

Podczas wizyty w stolicy prezes oddziału, Barbara Rytwińska, wzięła udział w spotkaniu prezesów oddziałów terenowych PZChiO, które miało miejsce w Zarządzie Głównym PZChiO. Odebrała tam Dyplom 90-lecia przyznany jej przez związek oraz Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną oddziałowi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznakę tę nadaje się osobom oraz podmiotom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie przyznał również 24 Dyplomy 90-lecia w uznaniu zasług za działalność na rzecz PZCHiO oraz krzewienie kultury muzycznej w ruchu amatorskim Polski. Wśród wyróżnionych znajdują się władze miasta, dyrygenci, działacze, animatorzy, sponsorzy i dziennikarze z Olsztyna oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Uroczyste wręczenie tych wyróżnień zaplanowano na 2 czerwca bieżącego roku, podczas Koncertu Otwarcia XII Festiwalu „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego, który od 2005 roku organizuje Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr wraz z Konkursem Kompozytorskim imienia Feliksa Nowowiejskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Anna Wrzosek / 2016-01-25 23:58
W imieniu zespołu VOX CORDIS serdecznie dziękuję.Cieszymy się bardzo że byłyśmy i mamy moc miłych wspomnień.Spektakl w "Romie" przecudny. Pozdrawiam wszystkich uczestników wyjazdu.Anna Wrzosek
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.