Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-01 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Bliskie spotkania z „Gwiezdnymi Wojnami” w Galerii Warmińskiej

Olsztyn24
Wystawa modeli z „Gwiezdnych Wojen” w Galerii Warmińskiej | Więcej zdjęć »
Filmowa saga George`a Lukasa „Giezdne Wojny” od prawie czterdziestu lat cieszy się wielkim powodzeniem. Zainteresowanie wszystkim, co związane jest z rycerzami Jedi, Lordem Vaderem, Galaktycznym Imperium i kosmicznymi rebeliantami jest szczególnie duże teraz, kiedy na ekrany polskich kin weszła najnowsza, siódma część sagi - „Przebudzenie mocy”. Film emitowany jest m.in. w mieszczącym się w Galerii Warmińskiej Multikinie.

Ale nie tylko film mogą obejrzeć fani „Gwiezdnych Wojen” w Galerii Warmińskiej. W holu na pierwszym poziomie galerii można obejrzeć wykonane z wielką pieczołowitością modele postaci, broni i kosmicznych pojazdów z „Gwiezdnych Wojen”. Na wystawie są m.in. naturalnej wielkości postać mistrza Jedi - Yody i droida bojowego, są modele kosmicznego frachtowca „Sokół Millenium”, są modele krążowników Imperium i modele myśliwców, wykorzystwanych w filmach zarówno przez Imperium, jak i rebeliantów.

Modele wykonane są przede wszystkim z kartonu, ale także z tworzyw sztucznych, gipsu i metalu. Wykonanie niektórych z modeli zabrało autorom nawet trzy lata. tyle czasu budowano m.in. model imperialnego krążownika złożonego z 17 tys. elementów!
R E K L A M A
banner
Niestety, podobnie jak na większości ekspozycji, tak również w Galerii Warmińskiej eksponatów dotykać nie wolno.

Ekspozycja w Galerii Warmińskiej potrwa do 7 lutego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl