Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-11 17:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie ZSR w Smolajnach odebrali pierwszą nagrodę w konkursie filmowym „Młodzi kręcą Unię”

Olsztyn24
Nagrodzone uczennice ZSR w Smolajnach z organizatorami konkursu | Więcej zdjęć »
Kamery filmowe i wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli wygrali uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach w konkursie filmowym pod hasłem „Młodzi kręcą Unię”. Konkurs zorganizowała prof. Barbara Kudrycka - poseł do europarlamentu z okręgu warmińsko-mazursko-białostockiego.

W trwającym od 1 września 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. konkursie mogli wziąć udział twórcy krótkometrażowych filmów fabularnych o tematyce związanej z Unią Europejską w województwach: warmińskim i podlaskim. „Filmowcami” mogli być wyłącznie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, których szkoły lub uczelnie znajdują się na terenie okręgu wyborczego poseł Barbary Kudryckiej. Filmy należało tworzyć w czteroosobowych zespołach.

Nagrodami głównymi w konkursie były dwie 4-dniowe wycieczki do Brukseli dla dwóch zwycięskich zespołów oraz nagrody rzeczowe w postaci ośmiu kamer Polaroid CUBE dla wszystkich uczestników dwóch zwycięskich zespołów.

Do konkursu zgłoszono ponad 50 filmów. Większość produkcji pochodziło z Warmii i Mazur. Ich autorzy byli m.in. mieszkańcami Olsztyna, Pisza, Lidzbarka, Łęgajn, Górowa Iławeckiego i Smolajn. Do II etapu konkursu zakwalifikowano 12. O tym, które filmy zwyciężą, zdecydowali internauci w głosowaniu, które trwało od 1 grudnia ub.r. do 15 stycznia br. Na uczestniczące w finałowej rozgrywce filmy internauci oddali łącznie 6201 głosów.
R E K L A M A
banner
Pierwsze miejsce z liczbą 1540 głosów internatów zajął film konkursowy nr 9 uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Ignacego Krasickiego w Smolajnach: Aleksandra Brodowska, Justyna Strojczyk, Natalia Gapska oraz Krystian Kolejne.

Drugi z nagrodzonych filmów to film nr 3 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży: Mateusza Dąbrowskiego, Sebastiana Chrzanowskiego, Dominika Sasinowskiego oraz Marka Dzwonkowskiego. Ich film otrzymał otrzymał 1438 głosów.

Łomżynianie odebrali nagrody wczoraj (10.02) w Białymstoku, natomiast uczniów ZSR w Smolajnach przedstawiciele Biura Poselskiego Barbary Kudryckiej zaprosili dzisiaj (11.02) do sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza. W Olsztynie pojawiła się damska część zespołu: Aleksandra Brodowska, Justyna Strojczyk, Natalia Gapska. Towarzyszyła im dyrektor ZSR w Smolajnach Joanna Maziuk.

Zwyciężczynie konkursu z rąk przewodniczącej Rady Miasta Olsztyna Haliny Ciunel i dyrektora olsztyńskiego biura Barbary Kudryckiej Łukasza Łukaszewskiego odebrały dzisiaj kamery filmowe, natomiast do Brukseli wyjadą na przełomie czerwca i lipca br.

Wszystkie zakwalifikowane do finałowej rozgrywki filmy można zobaczyć na stronie internetowej: http://kudrycka.pl/konkurs/index.php/filmy-konkursowe/

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~olo / 2016-02-15 07:51
Rozumiem, że towarzyszki z PO wynajęły (za pieniądze) salę od gminy Olsztyn, a towarzyszka Ciunel wręczała partyjne nagrody poza godzinami pracy?...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wręczenie I nagrody w konkursie „Młodzi kręcą Unię” w Olsztynie

»

11-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl