Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-02-12 17:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Kibice Stomilu Olsztyn pokojowo manifestowali swoją troskę o losy klubu

Olsztyn24
Manifestacja kibiców Stomilu Olsztyn pod olsztyńskim ratuszem | Więcej zdjęć »
Wiele obaw miały osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna przed dzisiejszym (12.02) marszem kibiców klubu piłkarskiego Stomil, zorganizowanym w proteście przeciwko sygnałom o złej sytuacji finansowej klubu i możliwej jego likwidacji. Wiele bowiem doświadczeń z lat poprzednich wskazywało, że wyjście kibiców piłki nożnej na ulice niczego dobrego nie wróży. Dzisiaj jednak obawy okazały się nieuzasadnione. I chociaż w czasie manifestacji nie brakowało głośnego skandowania haseł, a czasami niewybrednych okrzyków pod adresem prezydenta Olsztyna, i chociaż pod ratuszem zapalono jedną (!) racę i rzucono jedną (!) małą petardę, to całe wydarzenia można uznać za wyjątkowo spokojne.

Na taki przebieg manifestacji niewątpliwie miały wpływ wydarzenia ostatnich dni, których efektem były upublicznione informacje, że po raz kolejny, m.in. dzięki wsparciu finansowemu ze strony miasta, uda się Stomil uratować. Mówił też o tym dzisiaj, jeszcze przed dotarciem manifestacji pod ratusz, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma.

- W ubiegłym roku miasto przeznaczyło na funkcjonowanie Stomilu kwotę 1 370 tysięcy złotych. Nie dzieli nas więc wrogość do Stomilu, tylko łączy troska o ten klub, który jest dumą Warmii, a nawet całego regionu. Spółka Stomil Olsztyn nie jest częścią samorządu miasta, lecz niezależnym bytem, w którym miasto ma swoje udziały, a odpowiedzialność za prowadzenie spółki spoczywa na jej zarządzie. Po ostatnim zgromadzeniu wspólników spółki, podczas którego prezes Borkowski zadeklarował, że są podmioty chętne wesprzeć finansowo klub w tej trudnej sytuacji, prezydent Piotr Grzymowicz skłonny jest rekomendować Radzie Miasta wydzielenie w budżecie Olsztyna kwoty 300 tys. złotych z przeznaczeniem na promocję miasta podczas rozgrywek piłkarskich oraz przez rozgrywki drużyn młodzieżowych Stomilu. Taką propozycję prezydent przedstawi radnym już na lutowej sesji Rady Miasta - mówił wiceprezydent Słoma w rozmowie z dziennikarzami.
R E K L A M A
banner
Wiceprezydent Jarosław Słoma był gotowy te same informacje przekazać wszystkim uczestnikom manifestacji, ale zapewne w ferworze wydarzenia nikomu nie przyszło do głowy, by wejść do ratusza i zaprosić prezydenta na spotkanie z kibicami. Dodajmy jeszcze, że prezydent Grzymowicz od wczoraj przebywa w podróży służbowej w Katowicach i zastępuje go właśnie Jarosław Słoma.

Niebawem udostępnimy film z manifestacji kibiców Stomilu pod olsztyńskim ratuszem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~Jerzy K / 2016-02-12 21:44
Chyba jest troch nie tak. Jesli chcecie abyklub lub istniał. to pokażcie sami ile pieniędzy zarobiliście. Gdzie jest prezes klubu, gdzie jest skarbnik???? Czy zakłócanie trudnego przez tramwaje ruchu samochodowego wzbogaci Waszą kasę??????? Wasz protest , odrzucony przez władze miasta (słuszny) nic nie zmieni, dla mnie demonstrujący są kojrzeni z żebrakami wyciągającymi ręce po cudze pieniądze. Wykażcie inicjatywę, pokażcie pieniądze zebrane, pokażcie Wasz wysiłek włożony w zdobywanie pieniędzy> A gdzie prezes chwalący się, że za kilka dni będzie miał forutnę, którą obrzuci zawodników???? Najpierw praca, a później wyciągajcie łapę po nasze, mieszkańców pieniądze./ A szczerze mówiąc więcej kultury na widowni podczas meczów, a później demonstrujcie.Potraktujcie moje słowa jako głos doradzy a nie krytykujący. Pozdrawiam kibiców mających rację , nie pochwalam zarządu klubu , traktuję jako nierobów, nieudaczników, nie umiejących zdobywać kasę.
~Zdzichu / 2016-02-12 20:43
Kim jest młody człowiek z pampersami i o co chodzi z pampersami?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Manifestacja kibiców Stomilu Olsztyn

12-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl