Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Halina Ławczyńska | 2016-02-12 22:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Na „Czwartku wileńskim” o historii Kresów

Olsztyn24
Czwartek wileński w Kamienicy Naujacka MOK (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wczoraj (11.06) w Kamienicy Naujacka MOK odbyło się kolejne, comiesięczne spotkanie z cyklu „Czwartki wileńskie”. Prelekcję zatytułowaną „Kresy” wygłosił prof. dr hab. Stanisław Achremczyk. Prawie 100. mieszkańców Olsztyna wysłuchało interesującej opowieści o historii Kresów z wieloma odniesieniami do teraźniejszych problemów polityki historycznej i polskiej dyplomacji.

„Czwartki wileńskie” odbywają w drugi czwartek miesiąca w Kamienicy Naujacka. Każda czwartkowa prelekcja poprzedzana jest przeglądem polskiej prasy wydawanej na Litwie.

Kolejny „Czwartek wileński” wyznaczony został na 10 marca, na godz. 17:00. Prelekcję pod tytułem „Dr Jan Janowicz - wileński chirurg. Pionier chirurgii w powojennym Olsztynie” wygłosi dr Zygmunt Trusewicz. Organizatorzy „Czwartków” - Miejski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskie w Olsztynie zapraszają wszystkich miłośników historii i współczesności Kresów. Wstęp wolny.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl