Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-02-15 12:47 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na wystawę Ashley’a Collina

Olsztyn24
 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w najbliższy piątek (19.02), o godzinie 16.30, do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy pt.: „OPEN ENDED” Ashley’a Collina.

Ashley Collin (ur. w 1988 r. w Wielkiej Brytanii) to artysta, który w latach 2007-2010 uczęszczał na University College Falmouth. Tworzy kolaże, rysunki oraz malarstwo. Język jego prac opiera się głównie na kompozycji abstrakcyjnej.

Artysta rozważa i wybiera pomysły jako odrębne jednostki, które znajduje w trakcie dialogu zarówno abstrakcji, jak i geometrii, przypisując je do nowej wizualizacji. Jego strategią artystyczną jest naśladowanie techniki typowej dla sztuki modernistycznej, z jej powtórzeniami, fragmentaryczną kompozycją i symetrią. Prace Collina często zawierają czyste kształty i dwuznaczne formy. Jego studio jest miejscem, gdzie w drodze długich eksperymentów i poszukiwań teoretyczne pomysły zamieniają się w fizyczną rzeczywistość abstrakcyjną.
R E K L A M A
banner
Równolegle do wyżej wspomnianego procesu artysta często wykorzystuje elementy więcej niż jednego pomysłu w pracach, w których ożywają wcześniejsze koncepty, łącząc je zarazem z nowymi pomysłami. W ten sposób kształtuje metamorficzne, geometryczne więzi i podziały między starym a nowym.

Collin wystawiał swoje prace m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Warszawie, Krakowie, Londynie, Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl