Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
PWiK | 2016-02-28 17:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat PWiK

Bakterie z grupy coli ujawniono w Stacji Uzdatniania Wody „Kortowo”

Olsztyn24
Siedziba PWiK w Olsztynie
Podczas rutynowych badań jakości wody na Stacji Uzdatniania Wody „Kortowo” stwierdzono dziś (28.02) rano obecność kolonii bakterii grupy coli. Stacja została wyłączona z użytkowania.

Trwa intensywne płukanie filtrów oraz zbiorników wody czystej. Badana jest woda w sieci w otoczeniu SUW Kortowo. Płukane są również sieci wodociągowe (magistralne i rozdzielcze), którymi dostarczana jest woda z SUW „Kortowo” w rejonie Kortowa, Brzezin i Osiedla Mleczna. W trakcie płukania pobierane są kolejne próby do badań laboratoryjnych.

Z uwagi na czas inkubacji próbek (48 godzin; I odczyt po 20 godzinach), kolejny komunikat o jakości wody będzie przekazany 29 lutego 2016 r. o godz. 10.00.
R E K L A M A
banner
Woda z pozostałych stacji uzdatniania wody na terenie Olsztyna jest właściwej jakości, co jest monitorowane przez laboratorium PWiK Sp. z o.o. Olsztyn w systemie ciągłym.

Z powodu wyłączenia SUW „Kortowo” i przejęcia jej zadań przez pozostałe stacje, na terenie Olsztyna możliwe są spadki ciśnienia wody w sieci wodociągowej oraz zmiany jej klarowności.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl