Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-03-06 15:16 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na projekcję filmu „Bessie”

Olsztyn24

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza we wtorek (8.03), o godzinie 18.00, do Kamienicy Naujacka MOK na projekcję filmu pt. „Bessie” (reż. Dee Rees, prod. HBO, 2015r).

Wyprodukowana w ramach wielokrotnie nagradzanego cyklu HBO fabularyzowana biografia Bessie Smith, przygląda się życiu legendarnej piosenkarki bluesowej z lat 20. i 30., epoki amerykańskiego swingu. „Cesarzowa bluesa”, ekscentryczna i twarda kobieta sukcesu, a zarazem wrażliwa piosenkarka. W roli legendarnej Bessie Smith rewelacyjna Queen Latifah.

Bessie Smith w latach 20., po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Columbia Records, stała się najlepiej opłacaną ciemnoskórą artystką swoich czasów. Jej życie prywatne było pasmem wzlotów i upadków, przez wiele lat Bessie zmagała się z akceptacją swojej biseksualności. Niezwykły talent, intrygujący głos i wielka wrażliwość muzyczna Bessie Smith stały się inspiracją dla największych artystek jazzowych i bluesowych: Billie Holiday, Arethy Franklin, Janis Joplin czy Niny Simone. Życie osobiste piosenkarki, pełne dramatycznych zwrotów, miało istotny wpływ na jej karierę.
R E K L A M A
banner
Projekcję poprzedzi krótki wstęp o kobietach bluesa.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Komentarze [1]
~hubert k / 2016-03-07 04:51
Witam ten olsztyn jest niesamowity fajny i zadbany ostrołeka się przesrywa się do olsztyna pozdrawiam
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.