Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2016-03-10 11:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie z dr. Feliksem Walichnowskim odbyło się w WBP

Olsztyn24
Dr Feliks Walichnowski (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się wczoraj (9.03) spotkanie z dr. Feliksem Walichnowskim – autorem książki „Warmia i Mazury – czyja własność”. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu „UWM – Nauka – Kultura – Rozwój”, a jego współorganizatorem był Klub „Ziemia Warmińska” Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Spotkanie rozpoczął Leon Szeląg, prezes stowarzyszenia, który powitał zgromadzoną publiczność. Następnie dr Walichnowski przybliżył tematy poruszane w prezentowanej książce. Swą opowieść zaczął od czasów, kiedy to przybył do Olsztyna z Warszawy. Miał wtedy 16 lat i był jednym z 99 kolejarzy. Opowiadał o spostrzeżeniach, jakie towarzyszyły mu, gdy przebywał na nowym terenie. Mówił m.in. o życiu, ludziach, polskości w czasie II wojny światowej. Zaprezentował także charakterystykę grup ludności, która przybyła na nasze tereny.

Obszerną część spotkania zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z dr. Feliksem Walichnowskim w WBP

10-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl