Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Maria Barcikowska | 2016-03-12 13:33 | Rozmiar tekstu: A A A

CRS „Ukiel” edukuje z zasad korzystania z wodnych atrakcji

Olsztyn24
Spotkanie edukacyjne w Gimnazjum nr 14 w Olsztynie (fot. G 14 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (11.03) roku w Gimnazjum nr 14 w Olsztynie odbyło się spotkanie z Bogusławem Kowalewskim, specjalistą i doradcą w zarządzaniu parkami wodnymi i pływalniami. W spotkaniu brały udział dwie drugie klasy gimnazjalne.

Pan Bogusław za pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej opowiedział młodzieży o sportach wodnych, również tych niekonwencjonalnych, jak np. hokej pod wodą. Uzmysłowił, jakie zalety wynikają z korzystania z wodnych aktywności i atrakcji. Głównym jednak celem spotkania było poznanie opinii uczniów na temat zagrożeń i ryzyka wypadku podczas rekreacji wodnej na terenie Wodnego Placu Zabaw Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” w Olsztynie.

Bogusław Kowalewski podał młodzieży przykłady podstawowych zagrożeń w wodzie, które mogą stanowić konsekwencje dla życia i zdrowia ludzkiego. Poszukiwanie coraz bardziej atrakcyjnych i ekscytujących form aktywności ruchowej w wodzie sprawia, że stają się one coraz bardziej niebezpieczne, tak jak w przypadku Wodnego Placu Zabaw, który został otwarty w Olsztynie w 2015 roku i jest jedynym obiektem tego typu zamontowanym na jeziorze, na głębokiej wodzie.
R E K L A M A
banner
Gimnazjaliści zostali poproszeni o wypełnienie ankiety, w której diagnozowali stan bezpieczeństwa w charakteryzowanym obiekcie. Uzyskane wyniki pozwolą również ocenić poziom wiedzy i świadomości młodych ludzi na temat konkretnych zagrożeń nad wodą. Do sondażu zostali wytypowani uczniowie z kilku szkół ulokowanych w pobliżu Jeziora Ukiel, w tym nasze Gimnazjum nr 14.

Doceniamy tego typu spotkania, ponieważ są bardzo ważne z punktu widzenia edukacji dla bezpieczeństwa nad wodą dla naszych uczniów.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Tomek / 2016-03-12 17:48
Bardzo fajny pomysł. Brawo !!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl