Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-03-17 18:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Wyróżnienie dla hodowców z Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
Wyróżnienia dla hodowców bydła z Powiatu Olsztyńskiego (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ewa i Wojciech Jończyk z Garzewka, Ryszard Wagner z Mokin i Paweł Policht z Nowej Wsi – to hodowcy bydła mlecznego, którzy 17 marca zostali wyróżnieni przez starostę olsztyńskiego Małgorzatę Chyziak. W uroczystości zorganizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka wzięły też udział władze gmin Barczewo, Biskupiec, Jeziorany, Świątki oraz przedstawiciele gmin Kolno i Purda.

Podczas spotkania z hodowcami eksperci wygłosili prelekcje m.in. na temat sposobów zwiększania wydajności krów, analizy wyników badań przeprowadzanych przez zootechników oraz oceny bieżącego stanu bydła mlecznego w kraju.

– W Polsce obecnie żyje 2 mln 100 tys. krów ras mlecznych, z czego 155 tys. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – relacjonował kierownik oddziału PFHBiPM w Olsztynie Zdzisław Szewczak. -  W styczniu bieżącego roku średnia cena mleka w skupie osiągnęła wysokość 11,8 zł za 100 l, w naszym regionie – 114 zł. Średnia wielkość stada w kraju wynosi 37 sztuk, przy czym na Warmii i Mazurach nawet 42 sztuki. W rankingu powiatów, olsztyński znalazł się na 13 miejscu z 141 oborami, 5537 krowami i średnią wydajnością od jednej krowy – 7228 kg mleka. Najwięcej obór na terenie powiatu olsztyńskiego znajduje się w gminie Biskupiec.
R E K L A M A
banner
- Jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy, którą musi posiadać hodowca. Gratuluję Państwu dotychczasowych osiągnięć i życzę dalszych sukcesów – powiedziała starosta Małgorzata Chyziak, wręczając dyplomy i upominki wyróżnionym rolnikom.

Osoby wyróżnione:

» Ryszard Wagner - posiada 100 krów; wydajność jednej krowy w 2015r. wyniosła 10645 kg mleka
» Wojciech i Ewa Jończyk - posiadają 58 krów; wydajność jednej krowy w 2015r. wyniosła 11424 kg mleka
» Paweł Policht - posiada 107 krów; wydajność jednej krowy w 2015r. wyniosła 10223 kg mleka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl