Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-03-17 21:09 | Rozmiar tekstu: A A A

VII Koncert Charytatywny odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym

Olsztyn24
VII Koncert Charytatywny „Wspieramy Stypendium im. Marcina Antonowicza” | Więcej zdjęć »
Olsztyńskie Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Pro Patria i III Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie ponownie połączyły siły dla zdobycia środków na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Dzisiaj (17.03) w III LO wspólnie zorganizowali siódmy już koncert charytatywny pod hasłem „Wspierajmy Stypendium im. Marcina Antonowicza”.

- Cieszymy się, że po raz siódmy możemy gościć mieszkańców Olsztyna, przyjaciół naszej szkoły i ludzi dobrej woli - powiedziała nam Danuta Gomolińska, dyrektor III LO. - Stypendium im. Marcina Antonowicza zmienia życie młodych ludzi. Jeżeli ktoś jest licealistą i nie pracuje, to dla niego 1500 złotych w ciągu roku, to spora kwota. Można już za to zorganizować sobie czas, można wykupić jakiś kurs szkoleniowy, można kupić podręczniki czy uzyskać dostęp do Internetu. Wiadomo, że każdy ze stypendystów będzie zagospodarowywał stypenium w sposób dla siebie właściwy.

W tym roku Danuta Gomolińska zmuszona była samodzielnie pełnić honory gospodarza koncertu, prezes Stowarzyszenia Pro Patria - Władysław Kałudziński - trafił bowiem do szpitala.

- Bardzo serdecznie pozdrawiamy pana Władysława Kałudzińskiego - powiedziała dyrektor Gomolińska. - To on jest pomysłodawcą i inicjatorem tych koncertów charytatywnych. Kilka lat temu pan Władysław odwiedził mnie i zaproponował organizowanie koncertów w III LO. Nie wahałam się ani chwili, przede wszystkim dlatego, że Marcin Antonowicz to mój rówieśnik.
R E K L A M A
banner
Inną „korzyścią” z organizacji koncertów są fundowane przez Pro Patrię stypendia dla uczniów III LO. Obecnie takich stypendystów w szkole jest trzech.

Główny sposób zbierania środków na stypendia to licytacje fantów, a tych, jak co roku, było bez liku. Ofiarowali je m.in. wojewoda warmińsko-mazurski, prezydent Olsztyna, naczelnik olsztyńskiej Delegatury IPN, prezes Olsztyńskich Zakładów Graficznych i olsztyński bukinista. Nie zabrakło też darów przekazanych przez miejscowych artystów.

Jak co roku koncertowi, który przygotowali, i którego wykonawcami byli przede wszystkim uczniowie III LO, towarzyszył sklepik rzeczy ładnych i kawiarenka, gdzie można było kupić ciasto z domowych wypieków oraz kawę lub herbatę.

- Łączymy przyjemne z pożytecznym - powiedziała Danuta Gomolińska. - Kiedy już emocje przy licytacji nie będą nam pozwalać spokojnie oddychać, można się udać do kawiarenki, wypić kawę lub herbatę, zjeść ciastko domowego wypieku. Mamy i serniki, i pierniki, i makowiec, i babeczki. Wypieki przygotowali uczniowie III LO i ich rodzice. Udział w koncercie, to także kształcenie umiejętności współpracy ze środowiskiem lokalnym. Współpracujące z nami przy koncercie instytucje wiedzą o istnieniu szkoły i mają do niej zaufanie, skoro angażują się w ten koncert. Myślę też, że koncerty uczą pracy na rzecz społeczności i umiejętności pracy w grupie. Przygotowujemy w ten sposób na szych uczniów do życia i dla życia.

Niebawem powinny być znane kwoty, jakie zebrano podczas VII Koncertu Charytatywnego „Wspieramy Stypendium im. Marcina Antonowicza”. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 10 tys. złotych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
VII Koncert Charytatywny w III LO w Olsztynie

»

17-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl