Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-03-21 17:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Włącz się! na wiosnę. MOK przedstawił nową strategię programową

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w odnowionej siedzibie Informacji Kulturalnej MOK | Więcej zdjęć »
Nowe logo, nową strona internetowa i nowy pomysł na kulturalne wydarzenia w Olsztynie. Miejski Ośrodek Kultury zaprezentował dzisiaj (21.03), w odnowionej siedzibie Informacji Kulturalnej MOK, zarys działania instytucji pod nowym zarządem.

Nie pojedyncze wydarzenia, a całoroczne programy - to teraz podstawa funkcjonowania MOK.

- Chcemy, by ludzie włączyli się w kulturę - tłumaczy Agnieszka Kołodyńska, dyrektor instytucji. - To tłumaczy m.in. nowe logo MOK-u, przypominające piktogram włącznika. Chcemy działać w rocznych programach, które będą dotyczyć poszczególnych dziedzin kultury.
R E K L A M A
banner
Łącznie na ofertę kulturalną ma się składać działalność w dziewięciu obszarach. To Spichlerz Piastowska 13, Przyszłość Jest Teraz, Akademia Dźwięku, #bluesolsztyn, Rozrywka, Akademia Żywego Teatru, Lokalne Pracownie Kultury, Żywe centrum oraz Centrum Sztuk Wizualnych.

- Zapiszcie sobie państwo ten adres, bo tam zaczyna się dziać - zachęca odpowiedzialny za Spichlerz Piastowska 13 Andrzej Poterała. - Wraz z wiosną to miejsce budzi się do życia. Tam będzie można eksperymentować, realizować swoje pomysły. Zapraszamy wszystkich do współpracy, jesteśmy po to, by pomóc wam tworzyć.

Jednoznacznie identyfikowany z naszym miastem jest blues. Dlatego to wszystko, co dzieje się wokół tego gatunku, ma swój osobny program.

- Rozwijamy dotychczasową formułę znaną z Olsztyńskich Nocy Bluesowych - wyjaśnia zajmująca się tą dziedziną Joanna Mariuk. - Działania będą całoroczne, interaktywne, także nietypowe, jak warsztaty bluesoterapii albo „Przedszkole bluesa”, czyli teatr cieni dla przedszkolaków, który będzie przybliżać bluesową kulturę. Nowością w trakcie ONB będą natomiast koncerty pod hasłem „Po raz pierwszy w Polsce”, podczas których zobaczyć i usłyszeć będzie można światowe gwiazdy, które jeszcze nigdy nie grały w naszym kraju.

Dużym i ważnym elementem nowej strategii MOK jest program „Rozrywka”. W nim zawarte są popularne wydarzenia - m.in. koncerty, występy kabaretowe. Jednym z jego elementów będzie Olsztyńskie Lato Artystyczne.

- Nie skupiamy tylko na czasie wakacyjnym - zapewnia koordynujący ten program Piotr Bierżyński. - Chcemy żeby program też istniał w tzw. sezonie kameralnym. Planujemy pojedyncze koncerty, ale i festiwale. W tym roku będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. SBB, Tomasz Lipińskiego, The Gate albo kabaret Neonówka.

Uruchomione zostanie również Olsztyńskie Obserwatorium Kultury. Będzie mieć na celu przyglądanie się i analizowanie kulturalnego życia miasta. Przestrzeniami, z których ma w głównej mierze czerpać, będą Spichlerz Piastowska 13 oraz Lokalne Pracownie Kultury.

Więcej informacji o programach oraz nowej strategii MOK dostępnych jest na zapisie video dzisiejszego spotkania, który wkrótce udostępnimy, oraz na stronie internetowej ośrodka pod adresem www.mok.olsztyn.pl

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja strategii programowej MOK w Olsztynie

21-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl