Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-03-21 17:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Włącz się! na wiosnę. MOK przedstawił nową strategię programową

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w odnowionej siedzibie Informacji Kulturalnej MOK | Więcej zdjęć »
Nowe logo, nową strona internetowa i nowy pomysł na kulturalne wydarzenia w Olsztynie. Miejski Ośrodek Kultury zaprezentował dzisiaj (21.03), w odnowionej siedzibie Informacji Kulturalnej MOK, zarys działania instytucji pod nowym zarządem.

Nie pojedyncze wydarzenia, a całoroczne programy - to teraz podstawa funkcjonowania MOK.

- Chcemy, by ludzie włączyli się w kulturę - tłumaczy Agnieszka Kołodyńska, dyrektor instytucji. - To tłumaczy m.in. nowe logo MOK-u, przypominające piktogram włącznika. Chcemy działać w rocznych programach, które będą dotyczyć poszczególnych dziedzin kultury.
R E K L A M A
banner
Łącznie na ofertę kulturalną ma się składać działalność w dziewięciu obszarach. To Spichlerz Piastowska 13, Przyszłość Jest Teraz, Akademia Dźwięku, #bluesolsztyn, Rozrywka, Akademia Żywego Teatru, Lokalne Pracownie Kultury, Żywe centrum oraz Centrum Sztuk Wizualnych.

- Zapiszcie sobie państwo ten adres, bo tam zaczyna się dziać - zachęca odpowiedzialny za Spichlerz Piastowska 13 Andrzej Poterała. - Wraz z wiosną to miejsce budzi się do życia. Tam będzie można eksperymentować, realizować swoje pomysły. Zapraszamy wszystkich do współpracy, jesteśmy po to, by pomóc wam tworzyć.

Jednoznacznie identyfikowany z naszym miastem jest blues. Dlatego to wszystko, co dzieje się wokół tego gatunku, ma swój osobny program.

- Rozwijamy dotychczasową formułę znaną z Olsztyńskich Nocy Bluesowych - wyjaśnia zajmująca się tą dziedziną Joanna Mariuk. - Działania będą całoroczne, interaktywne, także nietypowe, jak warsztaty bluesoterapii albo „Przedszkole bluesa”, czyli teatr cieni dla przedszkolaków, który będzie przybliżać bluesową kulturę. Nowością w trakcie ONB będą natomiast koncerty pod hasłem „Po raz pierwszy w Polsce”, podczas których zobaczyć i usłyszeć będzie można światowe gwiazdy, które jeszcze nigdy nie grały w naszym kraju.

Dużym i ważnym elementem nowej strategii MOK jest program „Rozrywka”. W nim zawarte są popularne wydarzenia - m.in. koncerty, występy kabaretowe. Jednym z jego elementów będzie Olsztyńskie Lato Artystyczne.

- Nie skupiamy tylko na czasie wakacyjnym - zapewnia koordynujący ten program Piotr Bierżyński. - Chcemy żeby program też istniał w tzw. sezonie kameralnym. Planujemy pojedyncze koncerty, ale i festiwale. W tym roku będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. SBB, Tomasz Lipińskiego, The Gate albo kabaret Neonówka.

Uruchomione zostanie również Olsztyńskie Obserwatorium Kultury. Będzie mieć na celu przyglądanie się i analizowanie kulturalnego życia miasta. Przestrzeniami, z których ma w głównej mierze czerpać, będą Spichlerz Piastowska 13 oraz Lokalne Pracownie Kultury.

Więcej informacji o programach oraz nowej strategii MOK dostępnych jest na zapisie video dzisiejszego spotkania, który wkrótce udostępnimy, oraz na stronie internetowej ośrodka pod adresem www.mok.olsztyn.pl

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Olsztynianka / 2016-03-23 14:22
Przykro czytać, patrzeć i słuchać co się dzieje z MOK-iem i w MOK-u.
~Miłośnik światowych gwiazd ... / 2016-03-23 10:37
"... Nowością w trakcie ONB będą natomiast koncerty pod hasłem „Po raz pierwszy w Polsce”, podczas których zobaczyć i usłyszeć będzie można światowe gwiazdy, które jeszcze nigdy nie grały w naszym kraju". To przeczytałem powyżej. Aż mi mowę odebrało i usiadłem. KTO TO BĘDZIE ??? Już się boję !!!
~Tomek / 2016-03-22 21:46
Dużo słów, bardzo dużo. Tu w Olsztyn24 w TV3 itd. Dużo słów i nic poza tym. "Osi" dobrze pisze: ble, ble, ble...I to powinno pozostać bez komentarza. Czas pokaże. Ale z tych potoków słów jak znam życie nic nie będzie. Kolejne bla, bla, bla...
~Osi / 2016-03-21 21:27
Ble, ble, ble...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja strategii programowej MOK w Olsztynie

»

21-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl