Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-03-21 17:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Piknik z zawodówkami propozycją na Dzień Wagarowicza

Olsztyn24
Uczniowie olsztyńskich szkół pierwszy dzień wiosny spędzili w Parku Centralnym | Więcej zdjęć »
Od lat nie tylko olsztyńska oświata boryka się z problemem uczniowskich wagarów w pierwszy dzień wiosny. Co roku w szkołach pojawiają się nowe propozycje wydarzeń mających zatrzymać uczniów w szkołach lub przynajmniej na zorganizowanych specjalnie na ten dzień uczniowskich imprezach. W tym roku Wydział Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna przygotował nową propozycję dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych - piknik z zawodówkami w Parku Centralnym. Dzisiaj (21.03) nad Łyną wszystkie olsztyńskie zawodówki w formie zabawowej przedstawiły swoją ofertę edukacyjną.

- Dzisiejszy piknik w Parku Centralnym to nasza propozycja dla uczniów na spędzenie tego pierwszego dnia wiosny - mówi Teresa Wiśniewska, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna. - Proponujemy uczniom zabawę, ale także możliwość pomyślenia o przyszłości. Gimnazjaliści mogą zapoznać się z szeroką ofertą miejskich szkół zawodowych (a mamy ich osiem), w których na absolwentów gimnazjów czeka 1500 miejsc w pierwszych klasach. A nabór do szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie się już w pierwszych dniach maja - dodaje.

Swoją ofertę edukacyjną na pikniku przedstawiły: Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących. Ofertę przedstawiła też Szkoła Policealna im. Prof. Zbigniewa Religi, a w organizację artystycznej części imprezy włączył się także olsztyński Pałac Młodzieży.
 
Szkoły przygotowały ciekawie przystrojone punkty informacyjne, pokazywały pomoce naukowe i laboratoria, często prezentując w nich ciekawe eksperymenty. Szczególnie oblegane było stoiska „Gastronomika”, w którym uczniowie i nauczyciele oferowali wypieczone dzisiaj w szkolnych warsztatach pieczywo i ciasteczka, a na miejscu przygotowywali słodkie naleśniki i serwowali przyrządzoną na różne sposoby kawę.
R E K L A M A
banner
Nie zabrakło też przygotowanych przez uczniów scenek rodzajowych i występów artystycznych, quizów i konkursów. Można było również porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Impreza została dobrze przyjęta przez uczestników. Pracownicy Wydziału Edukacji zapewniają, że za rok zostanie powtórzona.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Piknik z olsztyńskimi zawodówkami w Parku Centralnym w Olsztynie

»

21-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl