Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-03-25 12:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Inauguracja Programu Litwa-Polska – fundusze na współpracę transgraniczną

Olsztyn24
Konferencja w Druskiennikach (fot. UM) | Więcej zdjęć »
Konferencja inaugurująca Program Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020 odbyła się 22 marca w litewskich Druskiennikach. Spotkanie było okazją do przedstawienia założeń nowego programu na lata 2014-2020, a także doświadczeń i osiągnięć jego poprzedniej edycji.

- Program na lata 2014-2020 daje nowe możliwości realizacji wspólnych polsko-litewskich przedsięwzięć mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. - W poprzedniej edycji beneficjentom z Warmii i Mazur udało się pozyskać ponad 14 mln euro wsparcia. Duża część tych środków przeznaczona była na inwestycje, które wspierały m.in. zrównoważony rozwój obszaru przygranicznego, w tym infrastrukturę, ale także wiele projektów wzmacniających kapitał ludzki i współpracę mieszkańców po obu stronach granicy. Liczę na to, że w obecnej perspektywie beneficjenci z naszego województwa podtrzymają swoje zainteresowanie rozwojem współpracy transgranicznej ze wsparciem środków Programu Litwa-Polska

W wydarzeniu wzięło udział prawie 200 osób – przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskich i litewskich władz centralnych, regionalnych i lokalnych, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Ważną częścią konferencji było forum partnerstwa, podczas którego uczestnicy – przyszli wnioskodawcy i beneficjenci – mieli okazję poznać szczegóły dotyczące poszczególnych osi priorytetowych programu, uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące realizacji projektów oraz przede wszystkim przedstawić potencjalnym partnerom propozycje przedsięwzięć i nawiązać kontakty ważne dla przyszłej współpracy.
R E K L A M A
banner
Podczas konferencji ogłoszono także pierwszy nabór projektów, który potrwa do 9 czerwca 2016 roku. Dofinansowanie będzie można uzyskać na przedsięwzięcia wspierające wykorzystanie dziedzictwa naturalnego i kulturowego na rzecz turystyki, projekty wzmacniające przedsiębiorczość i ograniczające bezrobocie, a także inicjatywy na rzecz włączenia społecznego i współpracy transgranicznej instytucji publicznych.

Program  wspiera realizację wspólnych przedsięwzięć transgranicznych, co oznacza, że każdy projekt musi być wdrażany przez co najmniej 2 beneficjentów, reprezentujących oba kraje. Budżet programu wynosi ponad 60 mln euro, a obszar kwalifikowany obejmuje w Polsce podregiony: ełcki, suwalski, białostocki oraz na Litwie okręgi: olicki, kowieński, mariampolski, tauroski, wileński (z wyłączeniem Wilna).

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w Departamencie Polityki Regionalnej, działa Regionalny Punkt Kontaktowy Programu Litwa-Polska (RPK).
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.