Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-03-30 22:18 | Rozmiar tekstu: A A A
Więcej światła w Domu Mendelsohna

„Borussia” organizuje aukcję dzieł sztuki, by odtworzyć oświetlenie Domu Mendelsohna

Olsztyn24
Wystawa obrazów w Domu Mendelsohna
Fundacja „Borussia” i Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” organizują Aukcję Dzieł Sztuki pod hasłem „Więcej światła w Domu Mendelsohna”. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na rekonstrukcję zabytkowego oświetlenia wnętrz Domu Mendelsohna. Aukcja odbędzie się w sobotę (2.04) o godz. 16.00 w Centrum Dialogu Międzykulturowego (Dom Mendelsohna) przy ul. Zyndrama z Maszkowic 2 w Olsztynie.

W Olsztynie, rodzinnym mieście światowej sławy architekta Ericha Mendelsohna zachowała się jego pierwsza realizacja  - zespół budynków Bet Tahara, znajdujący się przy cmentarzu żydowskim przy ul. Zyndrama z Maszkowic 2. Dzięki zaangażowaniu olsztyńskiej „Borussii”  oraz pomocy wielu instytucji, organizacji i ludzi dobrej woli podupadający budynek Bet Tahary został wyremontowany i zaadaptowany do nowej funkcji. W 2013 r. rozpoczęło tu działalność Centrum Dialogu Międzykulturowego Dom Mendelsohna.

Choć najważniejszy etap prac budowlanych i konserwatorskich został zakończony, nadal potrzebne są środki na zakup oświetlenia zabytkowego wnętrza, w tym charakterystycznej kopuły. Poprzez zorganizowanie aukcji dzieł sztuki „Borussia” chce pozyskać potrzebne środki do odtworzenia na podstawie archiwalnych zdjęć odpowiednich lamp i kinkietów, podobnych do tych zaprojektowanych przez Ericha Mendelsohna.
R E K L A M A
banner
W inicjatywę włączyli się artyści malarze i rzeźbiarze z Olsztyna oraz z Litwy i z Francji, którzy przekazali na aukcję 23 swoje prace. 2 kwietnia, oprócz licytacji dzieł sztuki będzie można także wspomóc inicjatywę „Borussii”, zakupując specjalnie przygotowane na ten cel cegiełki.

Spotkanie uświetni występ znakomitej olsztyńskiej aktorki Ireny Telesz, która przeczyta fragmenty korespondencji prowadzonej przez lata przez Luise i Ericha Mendelsohnów.

Wszystkie ofiarowane na aukcję prace można zobaczyć na stronie internetowej „Borussii” w zakładce „Aktualności” (http://borussia.pl/index.php/aktualnosci/), oraz na profilu facebook organizacji. W dniach 30.03-01.04.2016 prace będą również prezentowane w formie wystawy w Domu Mendelsohna w godzinach 8:30-16:30.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl