Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2016-04-03 14:55 | Rozmiar tekstu: A A A
Kosynier Przedsiębiorczości Polskiej

„Kosynierzy Przedsiębiorczości” w poniedziałek odbiorą gospodarcze wyróżnienia

Olsztyn24
Gala „Kosynierzy Przedsiębiorczości” 2015
W poniedziałek (4.04), w 222. rocznicę bitwy pod Racławicami, legendarnego zwycięstwa powstańców Tadeusza Kościuszki nad Rosjanami, w sali Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, odbędzie się uroczysta IV Gala Przedsiębiorczości „Kosynierzy Przedsiębiorczości”. Idea wyróżnienia nawiązuje bezpośrednio do racławickiego zwycięstwa, a szczególnie kluczowego dla przebiegu bitwy ataku oddziałów chłopskich zwanymi Kosynierami na rosyjskie armaty.

- Kosynier - wczoraj jeszcze chłop, który przez akt ustawienia kosy na sztorc zrywa z poddańczą przeszłością, domagając się ekonomicznej i politycznej podmiotowości oraz partycypacji w procesie decyzyjnym - to symbol Polski walczącej - od insurekcji kościuszkowskiej aż po kampanię wrześniową - mówi Wiesław Łubiński, przewodniczący kapituły wyróżnienia.

Podczas uroczystości tytułem „Kosyniera Przedsiębiorczości” zostaną nagrodzeni przedsiębiorcy, którzy reprezentują wyłącznie polski kapitał, w prowadzonej działalności gospodarczej osiągają sukcesy i którym nieobca jest wrażliwość społeczna.
R E K L A M A
banner
- Laureaci wyróżnienia utożsamiają współcześnie patriotyzm kosynierów, rozumiany jako oddolny poryw ku lepszemu bytowi, realizowany nie poprzez wielkie przedsięwzięcia, ale drobne działania na co dzień -które służą rozwojowi kraju - dodaje Łubiński.

Gośćmi specjalnymi uroczystości będą siostra Michaela Rak, dyrektor Hospicjum w Wilnie, Polak Roku Wileńszczyzny ks. Józef Aszkiełowicz oraz wiceminister rozwoju w rządzie Beaty Szydło, Jerzy Kwieciński. Gwiazdą wieczoru będzie Zespól Wokalny Klubu Marynarki Wojennej Riwiera.

Najważniejszymi przedsięwzięciami, w jakich zespół wziął udział były m.in. Koncert Kolęd dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego pod patronatem prezydenta RP, koncerty podczas międzynarodowych regat „Cultural Tall Ships Race” w Turku w Finlandii, koncert „Błękitnej Wstęgi” – z okazji 50. rocznicy udziału Polski w misjach pokojowych ONZ, występy z okazji Dnia Wojska Polskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie, koncert w Sejmie RP z okazji zakończenia Dni Pomorza, widowisko muzyczne „Bitwa pod Grunwaldem”, koncert „Słowa, które znaczą” w Teatrze Narodowym w Warszawie z okazji 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem prezydenta RP i najwyższych władz państwowych, koncerty w Wietnamie na zaproszenie Attaché Obrony RP, dwukrotny występ podczas dorocznego Dnia Polskiego w bazie NATO SHAPE w Mons w Belgii oraz koncert na zaproszenie Ambasady RP w Szwecji.

Zespół wokalny współtworzył projekty muzyczne z gwiazdami polskiej estrady m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Zespołem Zajazd, Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Giżowską, Barbarą Książkiewicz, Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Mieczysławem Szcześniakiem i Grażyną Łobaszewską.

Organizatorami Gali są Olsztyńska Loża BCC, Związek Piłsudczyków RP Oddział Olsztyński i Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Honorowymi Gospodarzami Gali będą wiceprezes BCC Wiesław Łubiński i laureat Lidera Polskiego Biznesu Jan Szynaka.

Partnerują wydarzeniu Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Archiwum Państwowe w Olsztynie, Sejmik Gospodarczy Warmii i Mazur, Agencja Rozwoju Regionalnego, Szynaka-Meble, Piekarnia Tyrolska, PM Pami-Producent Obuwia, MPEC Olsztyn, Cukiernia Złoty Klucz, Bistro Kociołek,  Snails Garden, Drukarnia Spręcograf.

Waldemar Ziarek

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl