Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-04-04 17:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Rada Olsztyńskich Seniorów będzie nagradzać miejsca przyjazne tej grupie społecznej

Olsztyn24
Barbara Baturo-Warszawska, przewodnicząca Rady Olsztyńskich Seniorów
42 tysiące osób, które mają co najmniej 60 lat. Ponad połowa z nich to kobiety. Tak wygląda w tej chwili demograficzny obraz Olsztyna. To z myślą o nich Rada Olsztyńskich Seniorów postanowiła szukać w stolicy regionu przyjaznych miejsc. Dzisiaj (4.04) zostało podpisane porozumienie w tej sprawie między radą a prezydentem Olsztyna.

- Bardzo nam zależy na tym, żeby Olsztyn był przyjazny wszystkim mieszkańcom - mówi Jarosław Słoma, zastępca prezydenta Olsztyna. - Dzisiaj chcemy zaproponować w naszym mieście miejsca przyjazne seniorom. Te wybrane w drodze konkursu dostaną specjalne certyfikaty. Mamy nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem instytucji i firm.

Kapituła powołana przez prezydenta oraz Radę Olsztyńskich Seniorów będzie proponować, kto powinien dostać certyfikat w danym roku. Działoby się to podczas uroczystej, corocznej gali.
R E K L A M A
banner
- To nie jest rewolucyjne działanie - przyznaje Barbara Baturo-Warszawska, przewodnicząca rady. - W wielu miastach Polski już takie miejsca przyjazne seniorom działają. Postanowiliśmy skorzystać z najlepszych wzorców.

Do konkursu mogą przystąpić instytucje, a także osoby prywatne, które prowadzą np. firmy usługowe. Warunkiem jest propozycja oferty dla osób powyżej 60. roku życia - wsparcie, promocja zdrowia, produkty, przełamanie barier architektonicznych.

Konkurs powinien zostać ogłoszony w ciągu kilkunastu dni. Niewykluczone, że tegoroczne certyfikaty, wskazujące miejsca przyjazne seniorom zostaną wręczone już w maju.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl