Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-04-12 17:29:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Czołowi fryzjerzy są z Olsztyna

Olsztyn24
Od lewej: Andrzej Matracki, Aleksander Stankiewicz, Piotr Grzymowicz, Paweł Matracki i Jacek Chamera | Więcej zdjęć »
Wiele osób już się do tego przyzwyczaiło, że stolica Warmii i Mazur ma jednych z najlepszych fryzjerów świata. Potwierdzeniem był ostatni czempionat, z którego medal trafił dzisiaj (12.04) do prezydenta Olsztyna.

Indywidualne wicemistrzostwo świata w kategorii fryzury klasycznej dla Jacka Chamery oraz srebro dla kadry z jego udziałem. Olsztyńscy fryzjerzy mieli ogromny wkład w sukces reprezentacji Polski podczas niedawnych mistrzostw świata w Korei.

Medalista, trenerzy Paweł Matracki i Aleksander Stankiewicz oraz prezydent Stowarzyszenia Fryzjerstwo Polskie Andrzej Matracki przyjęli zaproszenie Piotra Grzymowicza.
R E K L A M A
banner
- Wasze starty to nieustające pasmo sukcesów - przypomniał podczas spotkania jego gospodarz. - Wasze wyniki to powód do dumy. Dzięki nim sławicie w świecie nasze miasto.

Wystarczy tylko wspomnieć poprzednie mistrzostwa świata we Frankfurcie. Paweł Matracki zdobył złoto, a Paweł Stańczak srebro we fryzurze klasycznej. Drugie miejsce zajęła także reprezentacja przy ogromnym udziale olsztyńskich fryzjerów.

Jak przyznają jedni z najlepszych fryzjerów świata, droga do sukcesu nie jest łatwa.

- Nie widać całej otoczki, tego, co trzeba zrobić przed zawodami, by wejść na taflę i kwadrans zrobić perfekcyjną fryzurę - mówi Andrzej Matracki. - Mieliśmy ponad tysiąc rywali z 40 państw całego globu. To było ogromne wyzwanie. Trzeba też wziąć pod uwagę zmianę czasu, stąd mnóstwo medali zdobyli Azjaci.

Reprezentacja Polski przywiozła z dalekiej Azji trzy złote i cztery srebrne medale. Kadra liczyła osiem osób - po trzy to seniorzy i juniorzy oraz dwoje dziewcząt.

Zazwyczaj fryzjerskie mistrzostwa świata odbywają się co dwa lata. Jednak te najbliższe rozegrane zostaną już w następnym roku w Paryżu (tam też we wrześniu odbędą się Mistrzostwa Europy). Zresztą stolica Francji będzie gościć przez kolejnych pięć lat najważniejsze zawody świata oraz Europy.

Z Seulu polska delegacja przywiozła też specjalny medal, który jest wręczany osobie najbardziej zasłużonej fryzjerstwu w danym państwie. Odznaczenie trafiło w ręce prezydenta Olsztyna. Samorząd stolicy Warmii i Mazur wspiera fryzjerskich mistrzów od sześciu lat.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Majka / 2016-04-16 06:49
Ali Ten Pan w okularach jest Królem Fryzjerstwa Artystycznego . Pan Aleksander Stankiewicz.
~% ALI / 2016-04-13 21:56
A TEN W OKULARACH TO CO TO ZA FRYZJER?
~Jadwiga_M / 2016-04-12 20:34
To dopiero tupecik, tfu znaczy sukcesik, a nawet wielki sukces. ;) Olsztyn strzyżeniem stoi i basta.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wizyta mistrzów fryzjerstwa u prezydenta Olsztyna

»

12-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.