Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Halina Ławczyńska | 2016-04-12 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

„Słowo i barwa” w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej

Olsztyn24
Wieczór „Słowo i barwa” w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie odbył się wczoraj (11.04) wieczór autorski członków zespołu „Żywe Słowo”. Wydarzenie było podsumowaniem 10-letniej pracy grupy.

Członkami grupy są: Wanda Anusiak, Hanna Fogel, Benedykt Kucki, Danuta Nowicka, Maria Paczkowska i Danuta Wachowska. Celem pracy „Żywego Słowa” jest popularyzowanie poezji regionalnej, poezji i literatury współczesnej oraz dorobku wybitnych Polaków (św. Jana Pawła II, Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, ks. J. Tischnera, F. Chopina, J. Korczaka, W. Szymborskiej, Cz. Miłosza, J. Tuwima, K.C. Norwida, K.I. Gałczyńskiego i innych).

W programie „Słowo i barwa” zespół zaprezentował swoją twórczość literacką.

W  wieczorze wzięli również udział byli członkowie grupy: Bogumiła i Jerzy  Kukliczowie oraz Adam Kozak.
R E K L A M A
banner
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych Hanny Fogel i Danuty Nowickiej.

Halina Ławczyńska

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Hanna F / 2016-04-13 23:45
Jubileuszowe spotkania, to doskonała okazja do zaprezentowania swojego działania na wielu płaszczyznach. To okazja, żeby opowiedzieć, co wypełnia nasze życie i co poza umiłowaniem poetyki słowa, nosimy w sobie. Członkowie Żywego Słowa są na emeryturze. Nie pozwalamy jednak przejść na nią naszym głowom. Bez silnej psychicznej relacji z chcącymi nas słuchać i oglądać o wiele trudniej byłoby nam przekonać widownię do tego , co robimy . Poezja popularyzowana przez Żywe Słowo nie jest łatwą formą rozrywki . Nie dziwmy się, wszak ,, poezja jest dla wybranych i piszą ją wybrani,, W mediach też jest jej niewiele. W ciągu 10 lat dopracowaliśmy się jednak niemal stałych naszych Słuchaczy. Dziękujemy Państwu za to, że wciąż wyrażacie chęć bycia z nami. Swoją obecnością przekonujecie nas, że nasza pasja ma sens... Stosowne będą tu słowa K.C. Norwida ,, Z wszystkich rzeczy świata tego pozostaną dwie, te dwie - poezja i dobroć".
~Teresa B / 2016-04-13 18:35
W dniu 11 kwietnia mieliśmy zaszczyt z małżonkiem być słuchaczami wspaniałego podsumowania 10-lecia istnienia zespołu „Żywe Słowo” W programie „Słowo i Barwa” członkowie grupy zaprezentowali wspaniałą i wzruszającą swoją twórczość. Dziękuję Hani Fogel za zaproszenie, że mogłam nasycić wzrok kunsztowną pracą plastyczną Hani Fogel i pani Danuty Nowickiej, oraz uraczyć wszystkie zmysły cudowną poezją, ciepłą i rodzinną atmosferą. Dziękuję. Z uszanowaniem: Teresa Bojanowska
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl