Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ZSGS | 2016-04-13 18:17 | Rozmiar tekstu: A A A
Szkolenie tematyczne „Kuchnia bezglutenowa” na Univerista dei Sapori w Perugii

Z ziemi włoskiej do Polski

Olsztyn24
Nauczyciele ZSGS na szkoleniu w Perugii (fot. ZSGS - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W ramach Programu Erasmus+ od 5 do 9 kwietnia br. grupa 10 nauczycieli z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie uczestniczyła w szkoleniu tematycznym  „Kuchnia bezglutenowa” na Univerista dei Sapori w Perugii we Włoszech.

Można powiedzieć „z ziemi włoskiej do Polski” to historyczny kierunek przepływu wiadomości i umiejętności o kuchni – dziś bezglutenowej, jak również o możliwościach kształcenia dorosłych w branży gastronomicznej. Dlaczego szkolenie we Włoszech? Odpowiedź jest  prosta. Współcześnie jedna na sto osób ma problem z tolerancją glutenu. We Włoszech jest ok. 400 restauracji z kartą menu potraw dla osób chorych na celiakię i z nietolerancją glutenu.

Logo o barwie zielono-białej z przekreślonym kłosem czy napisem „gluten free” nie musi  odstraszać. Podczas szkolenia poznaliśmy receptury i sposoby sporządzania potraw bezglutenowych, takich jak: pieczywo, makarony, wyroby cukiernicze, które można komponować w pełne i urozmaicone menu.
R E K L A M A
banner
Perugia to ośrodek o dużych tradycjach kulinarnych, które są rozwijane i propagowane przez Universita dei Sapori, czyli Akademię Smaku. Akademia to przykład współpracy przemysłu i rzemiosła na rzecz kulinarnego kształcenia profesjonalistów i amatorów.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do propagowania zdrowego żywienia wśród uczniów, ich rodziców oraz uczestników kwalifikacyjnych kursów zawodowych.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl