Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-04-15 23:43 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na otwarcie Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury

Olsztyn24
Kamienica Naujacka MOK w Olsztynie
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza jutro (16.04), o godzinie 19.00 do Kamienicy Naujacka MOK na otwarcie Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury.

Olsztyńskie Obserwatorium Kultury to jeden z programów Miejskiego Ośrodka Kultury stworzony, by zbadać stan kultury Olsztyna i regionu. W tym celu jego pracownicy będą spotykać się z przedstawicielami instytucji, twórcami niezależnymi, artystami, animatorami, a przede wszystkim mieszkańcami.

OOK to również cykl debat, dyskusji na temat aktualnych problemów, spotkania z wydawcami i dyskusje o nowościach wydawniczych. Będzie monitorować kulturę popularną, ale też ambitną muzykę, nową literaturę i filozofię, żeby mieszkańcy regionu mieli możliwość udziału w ważnych i aktualnych dyskusjach, alternatywnych muzycznych wydarzeniach i spotkaniach z ciekawymi autorami.
R E K L A M A
banner
W programie inauguracji Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury:

» 19.00 (sala kameralna) - Koncert Wacława Zimpla

Klarnecista i kompozytor, doceniany zarówno na rodzimej, jak i światowej scenie improwizatorów. Od początku kariery towarzyszą mu pozytywne recenzje w polskich i zagranicznych mediach oraz prestiżowe wyróżnienia. W swoich poszukiwaniach nie boi się wyzwań i nieustannie stawia sobie nowe. Świadczą o tym jego liczne i różnorodne międzynarodowe projekty, sięgające m.in. do muzycznych tradycji Indii, Japonii czy Maroko. Zimpel sięga do wszystkich muzycznych światów, w których porusza się od lat, w ramach różnych projektów i zespołów. Splata ze sobą amerykański minimal music, hinduski system rag, jazz oraz klasykę. Aby zbudować wielowarstwowe polifonie, wykorzystuje looper, który umożliwia nakładanie na siebie kolejnych warstw melodycznych, co przywołuje na myśl renesansowe kanony Ockeghema i kompozycje Steve`a Reicha. Tak jak w swoich poprzednich projektach, tak i w tym, Zimpel prezentuje bogate instrumentarium. Oprócz klarnetów, analogowych organów z lat 70. i pianina, korzysta z ludowych instrumentów różnych kultu – laotańskiego khaenu, hinduskiej algozy, fletów alikwotowych z Karpat czy trombity ukraińskiej.

» 20.00 (Informacja Kulturalna) - Dyskusja „To koniec?”

Dyskusja wokół książki „Koniec Kultury – Koniec Europy” pod redakcją Pascala Gielena. Gośćmi spotkania będą Roman Kurkiewicz – dziennikarz, redaktor i filozof oraz prof. Sławomir Buryła – literaturoznawca, teoretyk literatury i krytyk literacki.

Zapraszamy!

Komentarze [1]
~conrad / 2016-04-16 07:48
Po co wymyślać takie bombastyczne nazwy dla cyklu zwykłych akademickich dyskusji i kameralnych występów muzycznych? Zwłaszcza, że wbrew tej nazwie ani zaproszony gość ani sama książka nie mają raczej związków z Olsztynem...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl