Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-04-16 02:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzyczne wspomnienie Krzysztofa Klenczona w Zakątkach Europy

Olsztyn24
Koncert „Spojrzenie w przeszłość” w Zakątkach Europy | Więcej zdjęć »
Siódmego kwietnia minęła 35. rocznica śmierci Krzysztofa Klenczona - pochodzącego ze Szczytna kompozytora, wokalisty i gitarzysty, lidera bardzo popularnych w XX wieku zespołów rockowych Pięciolinie, Czerwone Gitary i Trzy Korony. Z tej okazji Tadeusz Machela, muzyk znany w Olsztynie m.in. jako lider Kapeli Jakubowej, zorganizował cykl koncertów wspominających postać i muzyczny dorobek Krzysztofa Klenczona. Jeden z tych koncertów odbył się w piątkowy (15.04) wieczór w olsztyńskiej restauracji Zakątki Europy.

- Krzysztofa znałem, bo przez pierwsze 30 lat życia mieszkałem w Szczytnie - mówi Tadeusz Machela. - Śledziłem jego początki, jego karierę. Wychowałem się na jego muzyce. Od 15. rocznicy jego śmierci, co 10 lat, organizuję taki cykl koncertów, które mają przypomnieć życiorys, postać, a przede wszystkim muzykę Krzysztofa.  

W tym roku, w 35. rocznicę śmierci Krzysztofa Klenczona, w pierwotnym harmonogramie znalazły się cztery koncerty. Pierwszy odbył się dokładnie w dniu, w którym artysta zmarł, czyli 7 lutego, w klubie Sowa przy olsztyńskim zamku. Drugi z koncertów Tadeusz Machela dał w Szczytnie w restauracji Zacisze. Ten dzisiejszy, w Zakątkach Europy, był trzecim z kolei. Ostatni, czwarty koncert miał odbyć się w sobotę (16.04) w Domu Kultury w Szczytnie. Koncertów będzie jednak więcej - co najmniej o jeden.
R E K L A M A
banner
- Na dzisiejszy koncert w Zakątkach Europy było tylu chętnych, że nie wszyscy się pomieścili - mówi Tadeusz Machela. - Dlatego za tydzień, w piątek, o 19., organizujemy w tym samym miejscu jeszcze jeden wieczór z muzyką Krzysztofa Klenczona. Jeżeli i tym razem nie wystarczy miejsca dla wszystkich, nie wykluczam kolejnych koncertów.

W programie piątkowego koncertu były wyłącznie kompozycje Krzysztofa Klenczona. Publiczność wysłuchała m.in. takich utworów jak Biały Krzyż, Nikt nam nie weźmie młodości, Matura, Historia pewnej znajomości, Wiosenna miłość, Powiedz stary gdzieś ty był, Kwiaty we włosach i Jesień idzie przez park.

Po koncercie odbyła się aukcja przedstawiających twarz Krzysztofa Klenczona obrazów olsztyńskiego artysty Edwarda Ratuszyńskiego. Każdy wizerunek inspirowany był inną kompozycją Krzysztofa Klenczona.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [5]
~Wojtuś / 2016-04-19 22:27
Piękne piosenki Krzysztofa Klenczona naszej młodości. Znałem osobiście "gościa" za sprawą Jego brata stryjecznego Jakuba, który też nie żyje. Teraz poznałem w Zakątkach..... Ich siostrę. Tadeusz - to było bardzo piękne i profesjonalnie wykonane! Razem ze Zbyszkiem mieliśmy o 40 lat mniej, a co? Pozdrawiam. Wojtuś.
~Wojtuś / 2016-04-19 22:19
Piękne piosenki Krzysztofa Klenczona naszej młodości. Znałem "gościa " osobiście za sprawą Jego brata stryjecznego Jakuba, który niestety też nie żyje. Za to poznałem w Zakątkach... siostrę Krzysztofa. TADEUSZ - WIELKIE BRAWA !!! Serdeczne dzięki. Wojtuś.
~ / 2016-04-19 22:10
Piękne piosenki
~ / 2016-04-18 09:55
To wspaniały koncert ,wielkie podziękowania dla wszystkich organizatorów tak pięknego koncertu. Jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni .Dziękujemy . Helena i Tadeusz.
~A. Sieminski / 2016-04-16 09:10
Wielkie brawa dla Tadeusza za piekne wykonanie.....bylem szczesliwy mogac obejrzec i posluchac tego koncertu...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Koncert „Spojrzenie w przeszłość” upamiętniający Krzysztofa Klenczona

»

15-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl