Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2016-02-28 17:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Legenda beatu i rocka powraca w muzycznych wspomnieniach Tadeusza Macheli

Olsztyn24
Tadeusz Machela | Więcej zdjęć »
Siódmego kwietnia minie 35. rocznica śmierci idola polskiej młodzieży przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Krzysztofa Klenczona. Dla uczczenia pamięci tego wybitnego muzyka, Tadeusz Machela, lider olsztyńskiej Kapeli Jakubowej, przygotował specjalny program.

Program zatytułowany „Spojrzenie w przeszłość” jest retrospektywną podróżą w czasie, przybliżającą okres działalności Krzysztofa Klenczona, w czasach Czerwonych Gitar i zespołu Trzy Korony. Sam Klenczon mówił o tym okresie „to był najpiękniejszy okres w moim życiu. Były to wprawdzie ciężkie czasy, bo była ciężka praca, ale chyba ten okres najlepiej wspominam”.

Krzysztof Klenczon był niezwykle popularnym piosenkarzem i kompozytorem, liderem zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony. Nazywany polskim Johnem Lenonnem muzyk skomponował kilkadziesiąt piosenek, wylansował kilkanaście przebojów, między innymi: „Biały krzyż”, „Powiedz stary, gdzieś ty był”, „Nie przejdziemy do historii”, „Jesień idzie przez park” i „10 w skali Beauforta”. Zmarł w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych.  
R E K L A M A
banner
Program „Spojrzenie w przeszłość” składa się z opowieści na temat życia Klenczona, do którego osobisty stosunek ma Tadeusz Machela, przyjaciel rodziny, przez wiele lat grający z Ryszardem Klenczonem, bratem Krzysztofa. Opowieści Macheli urozmaicane są wykonywanymi przez niego na żywo największymi przebojami Krzysztofa Klenczona. Program trwa blisko półtorej godziny, a po jego zakończeniu artysta zaprasza słuchaczy do spróbowania swoich sił za mikrofonem. Najlepsze wykonania utworów Krzysztofa Klenczona z akompaniamentem gitarowym twórcy programu nagradzane zostaną solową płytą Tadeusza Macheli „Czy winien był ktoś”, będącą swoistym epitafium dla zmarłego idola.

Pierwsze koncerty odbędą się w Olsztynie i Szczytnie.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl