Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Waldemar Ziarek | 2016-04-22 23:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Ziemi w Olsztynie

Olsztyn24
Konferencja podsumowująca projekt pn. Nowe porządki w gospodarce odpadami na Warmii i Mazurach | Więcej zdjęć »
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi, przypadające zawsze na 22 kwietnia, poświęcone były problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. W miejscowościach o słabej wentylacji niska emisja jest główną przyczyną powstawania smogu, który zwiększa zachorowalność oraz śmiertelność związaną z chorobami układu krążenia i oddychania.

W Olsztynie Fundacja Moda Na Warmię i Mazury uczciła ekologiczne obchody organizując konferencję podsumowującą projekt pn. Nowe porządki w gospodarce odpadami na Warmii i Mazurach. Projekt skierowany był do przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli środowisk przedsiębiorców oraz aktywnych mieszkańców regionu zainteresowanych problematyką gospodarki odpadami komunalnymi.

- Uczestnikom projektu przekazaliśmy niezbędną wiedzę, by świadomie uczestniczyli w gospodarowaniu odpadami i mogli działać na rzecz edukowania innych – mówi Ewa Domaradzka-Ziarek, prezes Fundacji Moda na Warmię i Mazury.
R E K L A M A
banner
W szkoleniach brała też udział kilkuosobowa grupa ekologów z Kaliningradu.

Podczas konferencji nawiązano bezpośrednio do Dnia Ziemi, wyjaśniając zasady przeciwdziałania emisji pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych.

W konferencji wzięli udział fachowcy z dziedziny ekologii i gospodarki odpadami z Jerzym Ziają, Prezesem  Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu na czele.

Projekt zrealizowano przy współpracy z ZGOK Olsztyn i wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.