Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Bożena Kwiatkowska-Butrym/Jolanta Szwedyk | 2014-04-28 15:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Ziemi ze studentami UWM w SP 32

Olsztyn24
Dzień Ziemi w SP nr 32 w Olsztynie (fot. SP 32 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzień Ziemi na stałe wpisał się do kalendarza imprez w Szkole Podstawowej nr 32 w Olsztynie. Co roku z tej okazji odbywają się apele, przedstawienia, uczniowie włączają się w różne eko-akcje. Mają one uświadomić dzieciom, jak należy dbać o środowisko naturalne.

Dynamiczny rozwój cywilizacji, budowa nowoczesnych dróg, rozbudowa osiedli cieszy, ale zarazem stwarza wiele zagrożeń dla środowiska. Zwiększony ruch samochodowy to więcej spalin. Nowe drogi to przecięcie dotychczasowych ścieżek, którymi poruszały się zwierzęta. To wreszcie więcej odpadów i zanieczyszczonej wody. A wokół nas przecież piękne jeziora, rzeki, lasy. Musimy więc robić wszystko, aby zachować je dla następnych pokoleń. Dlatego też Dzień Ziemi to dla nas prawdziwe święto.

W tym roku z piękną inicjatywą wystąpili studenci II roku Pedagogiki Opiekuńczej UWM, którzy w ramach opracowanego przez siebie projektu przygotowali i przeprowadzili szereg działań dla Pierwszaków z SP 32.
R E K L A M A
banner
W sali gimnastycznej przygotowanej specjalnie na obchody Święta Ziemi, zebrali się uczniowie klas I b i I c. Studenci wprowadzili dzieci w zagadnienie wspólnym śpiewem oraz krótką pogadanką wzbogaconą o prezentację multimedialną. Następnie dzieci zostały podzielone na zespoły.

Na przygotowanych stanowiskach naukowych dzieci wykonywały różne zadania – rozwiązywały rebusy, krzyżówki, dobierały zwierzęta do ich domów, tworzyły postać Ekoludka z materiałów odpadowych, grały w różne eko-gry. Natomiast na boisku szkolnym odbyły się „Ekologiczne potyczki sportowe”. Dzieci bawiąc się uczyły się jednocześnie właściwych zachowań ekologicznych. Prowadzący zajęcia studenci bawili się równie dobrze.

Kolejnym i chyba najbardziej wyczekiwanym przez najmłodszych, elementem projektu było sadzenie krzewów ozdobnych i drzew na terenie szkolnego boiska, a także na osiedlowym podwórku, które zostało zaadoptowane na SZKOLNĄ OSTOJĘ PRZYRODY. Dziecięca fantazja i wyobraźnia spowodowały, że dzieciaki posadzonym drzewkom i krzewom nadały imiona. Wkrótce pojawią się etykiety dla nowo nasadzonych roślin. Będą mogli czerpać z nich wiadomości na temat roślin zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy osiedla.

Już tego samego dnia wieczorem Oskar z I c, przy którego bloku znajduje się nasza Szkolna Ostoja Przyrody, z własnej inicjatywy podlewał nowo zasadzone roślinki. To najlepszy dowód na to, że dzieci chętnie podejmują działania w trosce o otaczający świat przyrody.

Dla dzieci ogród jest placem zabaw, kryjówką. To również miejsce przygód, dokonywania odkryć i  nauki jednocześnie. Cieszy fakt, że nasze Pierwszaki brały aktywny udział w urządzaniu tego magicznego świata.

Niemałe emocje wśród uczniów wywołało pojawienie się reporterki z radia RMF FM, która z zaciekawieniem obserwowała wszystko co się działo w szkole i zadawała dzieciom pytania.

Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie otrzymali medal „Przyjaciela Ziemi”, a każda klasa dyplom oraz pamiątkowy emblemat. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Niewątpliwie będzie to zasługą Studentów realizujących projekt. Ich kreatywność, doskonały kontakt z dziećmi i wspólna z nimi zabawa dały takie właśnie efekty. Należy tylko życzyć nam wszystkim, aby ci młodzi ludzie dalej byli tak zaangażowani i już w swojej przyszłej pracy zawodowej równie dobrze się sprawdzali, jak dziś.

Bożena Kwiatkowska-Butrym
Jolanta Szwedyk
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl