Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Manager24.pl | 2016-04-26 13:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Czy Społem Olsztyn sprzeda się firmie Eurocash?

Olsztyn24
 
Olsztyński Społem od kilku miesięcy prowadzi rozmowy „dotyczące strategicznej współpracy” z inną, dużą siecią handlową. Prezes firmy – Stanisław Tunkiewicz wielokrotnie spotykał się z różnymi podmiotami, ale w ostatnim czasie firma PSD, należąca do sieci dyskontowych hurtowni Eurocash, okazała się ostatecznym wyborem. Czy to oznacza koniec marki Społem Olsztyn?

Obecność Eurocash nie dziwi, biorąc pod uwagę politykę tej firmy, która wyraźnie umacnia swoją pozycję w branży handlowej. Wystarczy bowiem wymienić transakcje kupna firmy dystrybucyjnej Polska Dystrybucja Alkoholi czy EKO Holding. Teraz, według informacji rynkowych, olsztyńskie Społem ma przystąpić do spółki zależnej Eurocash – firmy PSD (Partnerski Serwis Detaliczny S.A.), spółki powołanej do działania na rzecz spółdzielni spożywców, rozwijającej sieć partnerską GAMA. Spółka działa od 2008 roku, a już obejmuje ponad 650 sklepów w całej Polsce.

Ciekawostką jednak pozostaje fakt, iż prezes Olsztyńskiego Społem (Społem PSS „Olsztyn”) ma zamiar powiązać się z firmą należącą w dużej części do zagranicznego inwestora – Portugalczyka Luisa Amarala, podczas gdy zaledwie pod koniec roku 2015 został wybrany na Przewodniczącego Rady Nadzorczej Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywczych Społem pod hasłem „utrzymania polskiej tożsamości Społem”!
R E K L A M A
banner
Olsztyńskie Społem stanowi łakomy kąsek dla grupy Eurocash. Okazuje się bowiem, że to jeden z większych na rynku graczy, działający pod szyldem Społem z obrotami rocznymi rzędu 150 mln zł. Największe Społem w kraju – z Białegostoku, może pochwalić się większymi obrotami (300mln zł), ale ta firma jest daleka od pomysłów fuzji, sprzedaży i od lat utrzymuje swoją niezależność.

Pytaniem zatem jest, czy plany olsztyńskiego Społem są ogólną strategią polskiej sieci z wieloletnią tradycją, która ma swój Krajowy Związek i centralę w Warszawie? Największe sieci Społem z Białegostoku, Katowic i Lublina nie mają takich planów. Można mieć nadzieję, że w wyniku transakcji marka Społem nie zniknie z mazurskich sklepów.

Źródło: Manager24.pl

Komentarze [1]
~Piekarz / 2016-04-26 15:36
W Społem Piekarnię-Ciastkarnię nr 2 należy zrównać z ziemią, a majstrów zesłać do kopalni na ciężkie roboty!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl