Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-02 14:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto biało-czerwonej

Olsztyn24
Dzień Flagi RP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (2.05) Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji na Placu Jana Pawła II w Olsztynie odbyła się uroczystość, której gospodarzem był prezydent miasta.

W święcie udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele kościoła, szefowie olsztyńskich instytucji, liczne poczty sztandarowe, młodzież szkolna, harcerze i grupa „zwykłych” mieszkańców miasta.

W ramach wydarzenia na maszty przy olsztyńskim ratuszu poczty flagowe wojska, policji i straży miejskiej wciągnęły flagi państwowe, a okolicznościowe przemówienia wygłosili: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, poseł Mirosław Pampuch i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Z mini koncertem pieśni patriotycznych wystąpili też uczniowie szkoły muzycznej.
R E K L A M A
banner
Na koniec każdy mógł skosztować wielkiego tortu, który tym razem miał biało-czerwone barwy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~RECHOT hISTORII? / 2016-05-04 09:06
Aktualnie święto flagi, święto 3-go maja jest cacy.Wywieszamy flagi świętujemy. Powoli zapominamy o święcie 1-Maja.W tym dniu zobaczysz gdzie niegdzie flagę? Warto wspomnieć że jest to Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja. Międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone jest od 1890 roku corocznie. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.. 1 maja - to również dzień św. Józefa patrona robotników - jest jednym z najnowszych świąt w Kościele katolickim. Zostało ustanowione w 1955 roku przez papieża Piusa XII. Papież nadał w ten sposób religijne znaczenie obchodzonemu corocznie od 1892 roku świeckiemu Świętu Pracy. 1 maja w Kościele podkreśla się szczególną rolę pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka. Tego dnia, oprawimy nabożeństwo w intencji środowisk robotniczych. Jan Paweł II ogłoszoną w 1981 roku encyklikę "Laborem exercens" poświęcił pracy. Podkreślił w niej m.in. znaczenie jakie ma ona w życiu człowieka. Według papieża praca "winna być środkiem utrzymania i pomnażania dobrobytu kraju oraz samorealizacji człowieka". Jan Paweł II omówił także uprawnienia pracowników oraz rolę i zadania związków zawodowych. Klasyk by powiedział "O take Polskę walczylim?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Flagi RP 2016 w Olsztynie

»

02-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl